Türkiye Barolar Birliği meslektaşlarını yitirdikleri 8 ilde eş zamanlı olarak 6 Şubat depreminin yıl dönümünde Hatay’ın İskenderun ilçesi Adliye Sarayı önünde basın açıklaması gerçekleştirildi. Anma programına Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Av. Ercan Demir, Hatay Baro Başkanı Erhan Nizamoğlu, Ankara Baro Başkanı Mustafa Köroğlu, Kayseri Baro Başkanı Ali Köse, Antalya Barosu Genel sekreteri Av. Şebnem Ülke Yılmaz, Baro avukatları ve adliye personeli katıldı.

Deprem felaketinde meslektaşları ile birlikte tüm yaşamlarını yitirenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

6 Şubat tarihinin asla unutulmayacağının altını çizen Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Av. Ercan Demir, Kahramanmaraş Merkezli depremlerde millet olarak birlikteliğin sergilendiğini söyledi.

Deprem felaketinde aralarında 122 meslektaşlarının da olduğu 50 binin üzerinde yurttaşın hayatını kaybettiğini kaydeden Demir “Yüz binin üzerinde yaralımız var demek de istemiyoruz. Çünkü sevdiklerimizin istatistiklerini tutmak değil, isimlerini ve hatıralarını yaşatmak istiyoruz. İnsanlarımız şehirlerinde tekrar insan onuruna yaraşır yaşam standartlarına kavuşsun istiyoruz. Sorumluların tamamı yargı önünde hesap versin, bu acılar bir daha yaşanmasın istiyoruz. Yakınları aradan geçen bir seneye rağmen, bulunamayan ailelerin sesi duyulsun, en azından bir mezar yerine sahip olmasını istiyoruz” diye konuştu.   

Muğla Büyükşehir Yatırımları ile AAT’den Yararlanma oranı Yüzde 60 Arttı Muğla Büyükşehir Yatırımları ile AAT’den Yararlanma oranı Yüzde 60 Arttı

Yüzyılın derem felaketinde en çok yıkıma uğrayan, zarar gören ilin Hatay olduğunu vurgulayan Hatay Baro Başkanı Erhan Nizamoğlu “Depremin ilk gününden itibaren acımızı paylaşan, acımızı ortaklaşan tüm barolara, Türkiye Baralar Birliği Başkanlığına çok teşekkür ediyorum. Ülkemiz adına tekrardan böyle bir felaketin yaşanmamasını temenni ediyorum. Kaybettiğimiz 60 meslektaşımızı da saygıyla yad ediyorum.

vlcsnap-2024-02-07-18h53m50s705vlcsnap-2024-02-07-18h53m16s682vlcsnap-2024-02-07-18h53m00s136

Editör: Halit Sapmaz