Duduoglu Balikcilar 2Duduoglu Balikcilar 1

Turhal Belediye Başkanı Erdem Ural'dan anlamlı çağrı Turhal Belediye Başkanı Erdem Ural'dan anlamlı çağrı

İskenderun Kanal boyunda İskenderun Belediyesine ait olan perakende balık pazarı esnafı, talepleri şöyle dile getirdi.

“Sıkıntılarımızı yerinde görmeniz için sizleri buraya davet ettik. Davete icabet ettiniz teşekkür ederiz. Perakende balık pazarı görüntüsü İskenderun’a yakışmıyor. Buranın altyapısının yapılmasını, bakımlı bir yola kavuşmasını, çağdaş ve modern bir görüntüyle donanmış bir balık pazarı olmasını istiyoruz. Burasının iyileştirilmesi ile insanların balık yeme alışkanlıklarının da gelişeceğine inanıyoruz. Bu konuda sizden destek bekliyoruz.  Burasının açık AVM olması teklifimiz var. İnsanlar buraya gelsin Burası canlanırsa esnafa da canlılık gelir. Yan sektörleri ile birlikte diğer esnafımız da kalkınır. Yapılan çalışmaların kente katılan güzelliklerin sadece kent merkezine değil İskenderun’un geneline yayılmasını istiyoruz. Kim seçilirse seçilsin biz buraya hizmet bekliyoruz.”

Esnafın serzenişine kulak veren İskenderun Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Dududoğlu, “İskenderun yemesini içmesini bilen bir şehir. Misafir ağırlamasını bilen bir şehir. Elimizden ne geliyorsa taleplerinizi projelendirip burasını kentimize yakışan bir görüntüye kavuşturacağız.” Dedi.

Esnafın sorunlarının dinlenmesinin ardından Ceyhan Balıkçılık İşletmecisi Sezer Kara, konuklarına balık ekmek ikram etti. Perakendeci balıkçı esnafı, CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Dududoğlu ve Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Derin, Belediye meclis adayları, partililer ve basın mensuplarını konuk etmekten dolayı memnuniyetini dile getirdiler.

Duduoglu Balikcilar 4Duduoglu Balikcilar 3

Editör: Ufuk Aktug