‘Vakıflar Genel Müdürlüğünün Kuruluşunun 100. Yılı’ temasıyla 06-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında kutlanacak olan Vakıf Haftası etkinlikleri kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 06 Mayıs 2024 Pazartesi günü saat 14:00'de Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde restorasyonu tamamlanan 201 vakıf eserinin toplu açılış töreni düzenlenecek. Açılışı yapılacak tarihi yapılar arasında Antakya Sarımiye Cami de yer alıyor.

Tarihten bugüne şehrin hoşgörü simgelerinden biri olan, Antakya İlçesi Kurtuluş Caddesinde bulunan 16. yüzyılda yapıldığı bilinen tarihi Sarımiye Camii 6 Şubat ve devamındaki depremlerde aldığı hasarlar sonrası, başlatılan restorasyon çalışmaları tamamlandı.

06-20 Şubat 2023 tarihlerinde meydana gelen depremlerde yıkılarak büyük hasar alan, imar ve ihyası hızlı bir şekilde gerçekleştirilmekte olan Hatay için çok büyük önem arz eden Sarımiye Camiinin yeniden ibadet ve ziyarete açılacak.  

Hatay’ın Antakya İlçesi Kurtuluş Caddesinde bulunan Sarımiye Camiinin açılışı da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinden canlı bağlantı kurulmak suretiyle Vali Mustafa Masatlı ve il protokolünün katılımı ile yapılacak.

Antakya Medeniyetler Korosu Tosyalı Holding'in sponsorluğunda İstanbul'da Antakya Medeniyetler Korosu Tosyalı Holding'in sponsorluğunda İstanbul'da

T.c. Hatay Valiliği 🇹🇷Hatay Mirasına Sahip Çıkıyor. 📌Sarımiye Camii 🔴Valimiz @Mustafamasatli , 6 Şubat Ve Devamındaki Depremlerde Aldığı Hasarlar Sonrası Restorasyon Çalı.mp4 Snapshot 01.20.246T.c. Hatay Valiliği 🇹🇷Hatay Mirasına Sahip Çıkıyor. 📌Sarımiye Camii 🔴Valimiz @Mustafamasatli , 6 Şubat Ve Devamındaki Depremlerde Aldığı Hasarlar Sonrası Restorasyon Çalı.mp4 Snapshot 00.39.972T.c. Hatay Valiliği 🇹🇷Hatay Mirasına Sahip Çıkıyor. 📌Sarımiye Camii 🔴Valimiz @Mustafamasatli , 6 Şubat Ve Devamındaki Depremlerde Aldığı Hasarlar Sonrası Restorasyon Çalı.mp4 Snapshot 01.18.720T.c. Hatay Valiliği 🇹🇷Hatay Mirasına Sahip Çıkıyor. 📌Sarımiye Camii 🔴Valimiz @Mustafamasatli , 6 Şubat Ve Devamındaki Depremlerde Aldığı Hasarlar Sonrası Restorasyon Çalı.mp4 Snapshot 00.30.800T.c. Hatay Valiliği 🇹🇷Hatay Mirasına Sahip Çıkıyor. 📌Sarımiye Camii 🔴Valimiz @Mustafamasatli , 6 Şubat Ve Devamındaki Depremlerde Aldığı Hasarlar Sonrası Restorasyon Çalı.mp4 Snapshot 00.34.338T.c. Hatay Valiliği 🇹🇷Hatay Mirasına Sahip Çıkıyor. 📌Sarımiye Camii 🔴Valimiz @Mustafamasatli , 6 Şubat Ve Devamındaki Depremlerde Aldığı Hasarlar Sonrası Restorasyon Çalı.mp4 Snapshot 00.09.947T.c. Hatay Valiliği 🇹🇷Hatay Mirasına Sahip Çıkıyor. 📌Sarımiye Camii 🔴Valimiz @Mustafamasatli , 6 Şubat Ve Devamındaki Depremlerde Aldığı Hasarlar Sonrası Restorasyon Çalı.mp4 Snapshot 00.13.156T.c. Hatay Valiliği 🇹🇷Hatay Mirasına Sahip Çıkıyor. 📌Sarımiye Camii 🔴Valimiz @Mustafamasatli , 6 Şubat Ve Devamındaki Depremlerde Aldığı Hasarlar Sonrası Restorasyon Çalı.mp4 Snapshot 00.00.000

Editör: Halit Sapmaz