Fatma Sahin 1-1

İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez kentte yaşanan kanalizasyon sorunlarının çözülmesi için Gaziantep, GASKİ’nin öncülüğünde Konya ve Kayseri Büyük şehir belediye ekiplerinin desteğiyle çalışma yürütüldüğünü söyledi.

Dönmez, ekiplerin fedakarca çalışmaları sayesinde İskenderun alt yapısının kısa sürede belirli noktalarda rahatlama kaydedildiğini çalışmalar sonucunda ortaya konacak tespitle alt yapıda hangi bölgelerde yatırım gerekeceği veya gerekmeyeceğinin belli olacağını altını çizerek “ geçmiş dönem Hatay Büyük Şehir ekiplerinin kanalizasyon sisteminde  periyodik bakım yapmadıkları üç Büyük şehir uzmanlarınca tespit edildi fotoğraf ve videolarla kayıt altına alındı  eğer alt yapıya müdahale etmeseydik lağım ve pis koku nedeni ile salgın hastalıklar görülebilirdi “ şeklinde konuştu. Başkan Dönmez konuşmasının sonunda desteklerinden dolayı Başkan Şahine ve emeği geçenlere teşekkür ederek iyiki varsınız dedi.

DOĞRU ADAMIN YANINDA DURMAK ÇOK ÖNEMLİ.

Avrupa Yükseköğretimine İKÇÜ Katkısı Avrupa Yükseköğretimine İKÇÜ Katkısı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “ Komşumuz İskenderun’un ve Başkan Mehmet Dönmez’in yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Komşuluk kültürümüz ve inancımız bunu gerektiriyor. Ekiplerimizi gönderdik ve on günde güzel ilerleme oldu bu çalışmalar çok önemli ve bize şunu gösterdi doğru başkan belediye başkanımızın ne kadar doğru olduğunu bize gösteriyor ve doğru ekip ve birlikten kuvvet doğar anlayışının İskenderun için yeni bir başlangıç yeni bir umut olduğunu gösteriyor. Biz ekip olarak Başkanımızın yanındayız yakınındayız bizden ne talep ediyor ise Gaziantep Büyük Şehirim tüm imkan ve fırsatları yanındadır yeni dönem hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Şahin daha sonra İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek'i makamında ziyaret etti.

Burada bir süre sohbet eden Şahin, kaymakamlık şeref defterini imzaladı.

Şahin son olarak su baskınlarının yaşandığı Atatürk Bulvarı'ndaki su terfi istasyonunda incelemelerde bulundu.

Fatma Sahin 2

Gaziantep Fatma Sahin

Editör: Ufuk Aktug