31 Mart Mahalli idareler seçimlerinde İskenderun’da ipi göğüslemek üzere iki siyasi parti, sandıkların İlçe Seçim kurulunda sayımın başlamasının ardından açılan sandıkların verilerine göre kamuoyuna at başı sonuç yansıması heyecanı doruğa çıkardı. Saatler ilerledikçe, partilere ulaşan veriler, Ak Parti ve CHP İlçe teşkilatları önünde partililerin toplanmasına neden oldu.  

Saat 23.30 sıralarında kadar heyecanlı seçim sonuçları bekleyen binlerce Partili Cumhuriyet Halk Partisi önüne ellerinde Türk ve Parti bayraklarıyla zafer sonucunu bekledi. Emniyet ekiplerinin de geniş güvenlik önlemi aldığı Cumhuriyet Halk partisi önünde bulunan vatandaşların bekleyişi sürüyor.

Samandağ’dan Erzin’e 158 km’lik Sahil Temizleniyor Samandağ’dan Erzin’e 158 km’lik Sahil Temizleniyor

Ak Parti İlçe teşkilatı önünde ise bu saatlerde havai fişeklerle kutlamalar başladı. Cumhur ittifakı adayı Mehmet Dönmez platforma partisinin ve MHP ilçe Başkanıyla birlikte çıktı, coşkulu partili kalabalığa karanfil attı.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Turan Bozkurt, “Ol değince olduran, gönüllerimizi imanla dolduran, sizleri bizleri belediyeyle buluşturan yüce Allah’ıma hamdolsun” dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Özer de çok çalışıp, çok koştuklarını, Allah’a çok şükür sonucunu bugün aldıklarını ifade ederek “Allah’ın izniyle İskenderun tamam, büyükşehir de tamam inşallah” diye konuştu.

Cumhur ittifakı adayı Mehmet Dönmez de coşkulu partili topluluğuna hitap ederek “Hazır mısın? İskenderun… Yeni günlere, yeni umutlara hazır mısın? Diye sorduğu kalabalık evet deyince ‘Allah’ınıza Kurban’ diye yanıt verdi ve ekledi: “Ne dediler inanmayanlar bir kenarda dursun, Zafer inananlarındır. Bizim Mehmet… Bizim Başkan oldu. Elinize yüreğinize sağlık. Bizim karşımıza çok engel çıktı. Bizim karşımıza dimdik duran duvarlar, dikenli yollar çıktı. Ayağımız kanasa bile üzerine basıp ezip geçtik. Rabbim bize bu zaferi kutlamayı nasip etti. Bazı dostlarım bana baba der, babalar sözünü tutar. Artık sıra bizde İskenderun’u omuzlarımızda biz ayağa kaldıracağız, güzel, şerifli günlerine hep beraber bu ekip ayağa kaldıracak mıyız? Korkma İskenderun sadece yanında Mehmet Dönmez yok! Korkma İskenderun burada binlerce insan yanı başında. İskenderun zafer bizimdir, Zafer kutlu olsun” şeklinde konuştu.      

Akp Chp Sonuc Beklentisi .Mp4 Snapshot 03.56.138Akp Chp Sonuc Beklentisi .Mp4 Snapshot 03.15.480Akp Chp Sonuc Beklentisi .Mp4 Snapshot 01.12.289Akp Chp Sonuc Beklentisi .Mp4 Snapshot 00.18.197Akp Chp Sonuc Beklentisi .Mp4 Snapshot 00.06.608Akp Chp Sonuc Beklentisi .Mp4 Snapshot 00.05.008

Editör: Halit Sapmaz