TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan’da Uluslararası standarda sahip Kapalı Spor Salonu  yapımının tamamlandığını söyledi.

kirikhan-kapali-spor-salon-hazir1

2000 seyirci kapasiteli ve 5 ayrı antreman sahasına sahip  olan Kırıkhan Kapalı Spor Salonunun Gençlik ve Spor bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun bizzat yakından takip ettiğini ifade eden TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin  Yayman, salonun açılışa hazır ilk etkinliğe ev sahipliği yapacağını kaydetti.

 Kırıkhan Kapalı Spor Salonu 60 milyon TL mal olduğunu, yapımının 4 yıl sürdüğüne dikkat çeken Yayman,”

“Kırıkhan’da gençlerimizin heyecanla beklediği bu dev eser hayırlı uğurlu olsun. Yapımı uzun sürdü. Müteahhit Ayrıldı. Korona oldu. Çok büyük sorunlar çıktı.

Okul sporları Bingöl’de düzenlenecek Okul sporları Bingöl’de düzenlenecek

 Uluslararası standartta yapılan ve her türlü müsabakalar için uygun olan 2000 kişilik arena tipi Kırıkhan Kapalı Spor Salonunda 1250 m2 ve 550 m2 basketbol antreman sahası yer alıyor. Tüm  spor branşlarını kapsayan  550 m2,  4 adet antreman  salonunun dışında  2 adet sauna ve 2 adet vitamin bar  bulunuyor. Salon üstün özellikleriyle tam bir spor kompleksi niteliği taşıyor.

Bu büyük hizmet için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”