İskenderun İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ali Ferit Gündel, müdürlük bünyesindeki faaliyetlerin aynı yoğunlukta 2023’te de devam edeceğini söyledi.

Fikret Koçak Ortaokulunda Hatay Şampiyonluğu coşkusu… Fikret Koçak Ortaokulunda Hatay Şampiyonluğu coşkusu…

İskenderun İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ali Ferit Gündel, yoğun bir tempoda geçen 2022 yılının ardından yeni yıla da doludizgin girdiklerini ifade ederek “Pandemi döneminde yaşanan duygunluğun ardından 2022 yılı yoğun geçti. Bütün salonlarımız, dışarıdaki sahalarımız Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü olarak çok faal bir şekilde kullanıldı” dedi.

15’in üzerinde branşta kurslarının olduğunu, maçlar, okul spor maçları, kulüp maçlarının da hala devam ettiğini kaydeden Gündel “2023 yılına da tekabül etmekte. Şu an İskenderun’umuzda 100’e yakın spor kulübümüzün 79 tanesi aktif olarak devam etmekte. Pek çok branşta faaliyetlerimiz var. Gençlik Spor müdürlüğü olarak yoğun bir okul sporları dönemi geçiriyoruz şu an. Bütün sahalarımız pek çok branşta faaliyetlere devam ediyor” diye konuştu.

Hatay’daki yüzme turnuvaları belediyemizin yapmış olduğu Sakarya Mahallesi’ndeki havuzumuzda devam ettiğinin altını çizen İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Gündel “2022’deki faaliyetlerimize 2023’te de yoğun bir şekilde devam edeceğiz. Ayın beşinde burada 300 tane sporcumuzu ağırlayacağız. Pek çok otelimizde, barınma yerlerimizde, kamplarımızda sporcularımızı ağırlayacağız. Türkiye’nin pek çok yerinden 22 tane takım gelecek. Kız erkek yıldızlar Türkiye grup müsabakalarını İskenderun’da bulunan iki salonumuzda yapacağız. Şehir için ayrı bir renk, ayrı bir etkinlik. Hem esnafımız olsun hem otellerimiz olsun hepsine faydası dokunacağını düşünüyorum. Dediğim gibi 2022 yılının hızını 2023’te devam ettiriyoruz. 2023 yılında bütün bu faaliyetlerimiz devam ediyor ve herkesi bütün velilerimizi, sporcularımızı salonlarımıza davet ediyoruz. Pek çok kurslarımız var çocuklarımız için, gençlerimiz için… Bütün İskenderun halkını hepsine katılmaya davet ediyoruz şeklinde konuştu.

c66b3f17-5854-4e38-8531-eecba655c9b3