kehirbar-üst-manset
Yazı Detayı
18 Ekim 2021 - Pazartesi 05:46
 
VE LİDER.......
Hasan Korkmaz
 
 

hasankorkmaz6884@gmail.com

 

          Uzun yıllar olmuştu İskenderunspor’u puan cetvelinin en üst sırasında 1. olarak görmeyeli. 90. dakikada Osman Şahin’le gelen 3. gol sadece maçı bitirmedi, aynı zamanda Körfez ekibini gol averajıyla lider yaptı.
 
          Hafta arası Bayrampaşaspor deplasmanında kazanılan 3 puan moralleri bir hayli yukarılara taşımışken, pazar günü olması münasebetiyle de bu maça olan ilgiyi daha da artırdı. Tribünlerdeki seyirci desteği yavaş yavaş çoğalırken, saha kenarındaki reklam panoları da dolmaya başlamış durumda. Kısa sürede reklam panoları için kimsenin yer bulamayacağı kesin gibi görünüyor.
 
          Genel anlamda heyecan doruktaydı ama oyun akışkanlığı yüksek seviyede bir maç olmadı. Rakibin ismi Karakoçan FK olsa da  aslında uzun zamandır 3. ligde mücadele eden bildiğimiz Elazığ Belediyespor takımıydı. İsim değişikliğine gitmiş ve Elazığ merkez takımı olmasına rağmen, ilçe olan 30.000 nüfuslu Karakoçan’ın ismini almış. Tipik bir orta sıra takımı. Zaten 90 dakika boyunca da öyle aman aman yarattıkları bir tehlike de olmadı. 
 
            Ev sahibi turuncu-mavili ekip ise yeni oyun formatına iyice ısınmaya başlamış. Üç maçtır istikrarlı bir şekilde yükselen oyun gücünü, biraz da sürekli aynı oyuncularla oynamanın getirdiği avantaja bağlıyorum. Kadro istikrarının bu şekilde sağlanması, süreç içerisinde daha da güçlü bir takım ortaya çıkaracaktır. 
 
               İskenderunspor 90 dakika boyunca oyun planına sadık kalarak oynadı. Gelişen oyun açısından bu çok önemli. Orta saha ile ileri uç arasında ara sıra kopukluklar olduysa da rakip bu açıkları değerlendirecek kaliteye sahip değildi. Burada daha çok takımın geri dörtlüsünün neredeyse kusursuza yakın oynamasının etkisi büyüktü. Ev sahibi ekip son maçlarda gerçekten inanılmaz disiplinli oynuyor. Bu disiplinli oyun hocaların da elini rahatlatıyor. Stres oluşmayınca oyuncu değişiklikleri de yerinde ve zamanında doğru bir şekilde yapılıyor. Bu durumda oyuna direkt katkı sağlıyor. Altını çizmem gereken diğer konu ise, takımın hücum oyuncuları. Yetenekli, güçlü, istikrarlı ve iş bitiriciler. Oyuna sonradan giren hücum oyuncuları bile ilk 11’de rahatlıkla oynayabilecek kalitedeler. 
 
                Bu durum turuncu-mavililerin neden ligin en golcü takımı olduklarının da bir göstergesi olsa gerek. Kenetlenme güzel, hava yerinde. Şehir uyanmaya ve şampiyonluğa inanmaya başladı. Bu güzel bir gelişme.
 
                   Anlayacağınız gemi rotada ve doğru yolda. Daha gidecek uzun bir yol, görecek fazlaca liman, yüksek dalgalar ve çokça fırtınalar var. Dümene sıkıca sarılalım. Hep sessizce ve derinden. Gürültü kara göründüğünde zaten yapılacaktır. O halde şimdilik sadece tam yol ileri.
 
Etiketler: VE, LİDER.......,
Yorumlar
Haber Yazılımı