kehirbar-üst-manset
Yazı Detayı
26 Eylül 2021 - Pazar 11:49
 
İKİ FARKLI YARI
Hasan Korkmaz
 
 

 

 

hasankorkmaz6884@gmail.com

 

Her şeyden önce yıkılması gündemde olan bir stada geçici de olsa bu kadar yatırım yapan İskenderunspor FK başkanı Hakan Bolat’a, İskenderunlular adına teşekkür ediyor ve tebriklerimi iletiyorum. İnanılmaz bir iş başarmış. Saha zemini olmak üzere her şey,  her yer pırıl pırıl olmuş. Stat bu yenilenen haliyle 1.ligi bile taşıyabilir. Tek kelimeyle helal olsun. Vizyon sahibi olup, yatırım yapmak işte böyle bir şey.

 

Birbirinden çok farklı iki yarı izledik. İlk 45 dakikada konuk takımın hem oyun hem de skor olarak üstünlüğünü takip ettik. 2. Yarıda ise kontrolün tamamen ev sahibi İskenderunspor FK’de olduğunu; oyun olarak da maçı isteme arzusu olarak da Körfez ekibinin coşkusuna tanıklık ettik. 

Tam da Alanya Kestelspor 2-0’la başladı, İskenderunspor FK’de  3-2 ile bitirdi demeye hazırlanırken, son dakikada gelen penaltı golüyle maç ne yazık ki 3-3 bitti.

 

Sezon başlayalı 4 hafta oldu ama bence takım halen hazır değil. İlk yarıyı izlerken takım bize hiç de şampiyonluğa oynuyor havası vermedi. Orta sahadaki büyük boşluklar, bloklar arası kopukluklar, ikili mücadelelerdeki yetersizlikler o kadar belli oluyordu ki, zaten bu durum skora da yansıdı. Atak geliştiremeyen, hücum gücü zayıf, ayaklara sanki pranga vurulmuş bir oyuncu grubu sahadaydı.Takım inanılmaz tutuk ve rakibinin çok gerisinde bir oyun oynadı.

 

2. Yarı; Burak Temir ve Emre Gemici’nin oyuna girmesi, uyuyan takımı uyandırdı ve işler olumlu yönde tersine döndü. Daha organize ve daha istekli olmaya başlayınca oyuna tam hakim olundu. Rakip alanda yapılan baskı, konuk takımın defanstan çıkamamasını sağladı ve baskıdan sonra ikili mücadelelerin kazanılmasıyla birlikte de goller arka arkaya geldi. Lakin son dakikalardaki hata maalesef 2 puanı götürdü. Takımın oyun akışkanlığındaki problemlerle birlikte sanki bir kalite sorunu, bir lider eksikliği de var. Oynanan oyun formatı da çok sıkıntılar çıkaracak gibi görünüyor. Eleştirileri bu kadar erken yapmak istemiyorum. Takımın ve hocanın zamana ihtiyacı olduğu kesin. 

 

Takımı birkaç maç daha izledikten sonra net tabloyu görebilir ve değerlendirmemizi ona göre yaparız. İçeride kaybedilen 2 puan çok önemli olsa da şimdiden enseyi karartmanın bir anlamı yok. Mutlaka telafi edilir. Takım daha çok yeni. İlk defa kendi sahasında ve seyircisi önünde oynadı. Bu durum heyecanı da beraberinde getirdiği için önemli bireysel hatalar yapıldı. Olabilir; bunlar aşılır, paniğe gerek yok. Konsantrasyonun biraz daha yukarı çekilmesi ve futbolcularla bire bir görüşmeler yapılarak gösterecekleri performansın, kulübe yapılan yatırım ve bu şehir için ne kadar önemli olduğu iyice anlatılmalı. Umutlu olmakta her zaman fayda var. Klasik deyimle bu maçı unutup, önümüzdeki maçlara bakıp, eksikleri gidererek daha çok çalışmak gerekir. Elde edilecek başarı için de bütün şartlar zaten  tümüyle mevcut.

 
Etiketler: İKİ, FARKLI, YARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı