tek kampus bursluluk




kehirbar-üst-manset
Yazı Detayı
17 Kasım 2021 - Çarşamba 18:13
 
GÜZEL FUTBOL NET SONUÇ
Hasan Korkmaz
 
 

hasankorkmaz6884@gmail.com
  Baştan sona üstün bir oyun. Sabırla top çevirme, sağlı sollu kombine ataklar, hatlar arasında kopmayan bağlantılar, kaleye atılan şutlar, girilen sayısız gol pozisyonları ve 3-0’lık net galibiyet.
  Bütün rakiplerin puan kaybettiği haftada gelen bu hakkedilmiş 3 puan, takımın moral motivasyonunu da bir hayli yukarılara çekecektir.
  Açıkçası takımı çok beğendim. Geçen haftalara oranla çok daha olgun oynayan, her hafta oyun olarak üzerine koyarak giden bir takım izliyoruz.
  Maçın tamamında üstün, ne yaptığını ve ne istediğini bilerek oynayan, geri dörtlüsü garantici, orta sahası çok çalışkan, kaptanının harika toplar dağıttığı ve ileri uç futbolcularının inanılmaz üretken olduklarını keyifle izlediğimiz bir İskenderunspor var artık. Emeği geçenleri, rahat çalışma ortamını hazırlayanları, kulübedeki yardımcı hocaları ve tabii ki ceo’su, başantrenörü Jan Olde Riekerink’i yürekten kutluyorum.
  Rakip Çarşambaspor 1923 yılında kurulmuş ve mazisi bayağı eskilere dayanıyor olsa da, iddialı Körfez ekibine karşı dayanacak bir gücü yoktu. İskenderunspor’un oyunu ve iştahı karşısında da zaten direnemediler. 90 dakika boyunca da saha içerisinde hiçbir varyasyonlarını göremedik. Burada sadece kalecileri Kadir Kahvecioğlu’na bir parantez açmak istiyorum. Ev sahibi takımın dalga dalga gelen ataklarına ve girdiği net gol pozisyonlarında sergilediği duruşuyla, inanılmaz bir maç çıkardığını söyleyebilirim. En az net 7 gollük pozisyonda geçit vermeyerek, yediği 3 gole rağmen, sahadaki en iyi performanslardan birine imza attı. 
   İskenderunspor’da  defans dörtlüsünün sağlam, risksiz ve oyunu geriden kurarak diğer oyuncuların rahat pozisyon almasını sağlaması olumlu. İsmail Güven’in bitmek bilmeyen enerjisi, kaptan İrfan Başaran’ın takımına hakim oynaması ve ileri uçta Emre Gemici , Enes Soy ortaklığında gelişen öldürücü atakların rakibi yıpratması yerinde. Abdurrahman Kuyucu gibi tecrübeli, fizik gücü yüksek ve oyunu iyi okuyan oyuncunun takımın skor yüküne katkı sağlaması ise büyük avantaj. Ethem Ercan Pülgir’in de oyunun belirli dönemlerinde ileri çıkarak sağladığı katkı yine yerinde.
Hafta içi olmasına rağmen İskenderunluların maça ilgisi fena değil. Bazı Süper Lig maçlarına ancak bu kadar seyircinin geldiğini hesaba katarsak, o yönde de olumlu bir gelişmenin olduğunu söyleyebiliriz.
Körfez takımı iyi yolda, Yarıkkaya rüzgârı erken esmeye başladı. Daha da şiddetli eseceğe benziyor. Önce Malatya Yeşilyurt Belediyespor maçı ve hemen arkasından final maçlarından biri diyebileceğimiz Düzcespor maçı.
     Hadi İskenderunspor sevdalıları! Haftaya şölene hazırlanın. Keyifli bir sürece giriyoruz. Emeği geçenleri şimdiden alkışlamak için Düzcespor maçında tribünleri doldurup, onlara teşekkür edelim.

 
Etiketler: GÜZEL, FUTBOL, NET, SONUÇ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı