SKODA


kehirbar-üst-manset
Yazı Detayı
16 Mart 2021 - Salı 12:53
 
BOTOXUM GELMİŞ
Dr. Orhan Bahçecioğlu
info@iskenderun.org
 
 

                Botox ,ameliyatsız yüz gençleştirmede kuşkusuz en etkili yöntem olarak tek geçilmelidir. 10 dakika süren uygulama ile ağrısız, yan etkisiz , güvenli-güvenilir ve oldukça etkili sonuçlar herhalde Botoxun neden bu kadar çok tercih edildiğini açıklamaya yeterli…

                Yüzümüzde zamanla oluşmuş kırışıklıklar; ifadelerin sık sık kullanılması ve o bölge kaslarının da kasılmasına bağlı olarak kalıcı bir hal alır. Bu nedenledir ki cildimiz , daha genç ve diri görünecekken, belki bizi olduğumuzdan da büyük bir yaşta göstermektedir. Neden Botox sorusu işte bu noktada cevap olur. Botox kaslara gelen sinir uçlarını geçici olarak bloke eder ve bu kasların belli bir süre çalışmasını engeller. Kaslar gevşer ve cildimizdeki istemediğimiz kırışıklar hızla düzelir.’’ 5-10 yaş daha genç görünmeyi kim istemez…’’ Bu nedenledir ki Botox uygulanmış-uygulatmış hemen herkes tekrar tekrar Botox zamanı geldiğinde Güzellik Merkezlerine uğramaktadır.

                Eğitimli Hekimler tarafından yapılırsa. Botox tedavileri sıfıra yakın yan etki ve maksimum güvenli-güvenilir uygulamalardır.

                Botoksa başlamak için erken mi?

                Elbette Botox yaptırmak için öncelikle Hekim muayenesi gerekir. 20’li , 30’lu yaşlarda yüzde kırışıklıklar varsa Botox yapılması iyi bir önlem olur.Botox ile çizgilerin daha derin ve kalıcı olması engellenir. Düzenli Botox tedavileri almış kişiler 40’lı , 50’li yaşlarda daha kaliteli, daha az kırışık bir cilde sahip olacaktır. Bu nedenle Botox için bir yaş sınırı düşünülmez…

                Botox tedavileri daha birçok tıp alanında da başarıyla uygulanmıştır. El-ayak terlemeleri , koltukaltı terlemeleri sık kullanıldığı alandır. Migren tarzı ağrıılarda da özel uygulamalarla güzel sonuçlarını görmekteyiz. Son dönem saç dökülmelerine karşı da etkili olduğuna dair veriler var. Nörolojinin yine özel1 Botox uygulamaları bunlara eklenebilir.

                Botoksun etkisi ne kadar sürer?

                Botox yapıldıktan sonra 3-7 gün içinde etkisini gösterir ve bu etki 5-6 ay kadar sürer. Botox yapıldıkça etkisi de zamanla daha uzun olur.

                Alnımda çizgiler arttı, göz çevremde kaz ayağı çizgilerim arttı, çok sinirli görünüyorum herhalde…. Acaba Botoksum mu gelmiş….

 
Etiketler: BOTOXUM, GELMİŞ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı