Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 13:25
 
“Zor durumdaki yerel marketler için tedbir şart!”
İskenderun Bakkalcılar ve bayiiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, ulusal zincir marketlerin yaygınlaşmasıyla ekonomik zor durumdaki esnafın ayakta durabilmesi için bazı tedbirler gerektiğine dikkat çekti.
Ekonomi Haberi
 “Zor durumdaki yerel marketler için tedbir şart!”

İskenderun Bakkalcılar ve bayiiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu yaptığı açıklamada, esnafların ekonomik anlamda içinde bulunduğu bu zor durumdan kurtulmaları için bir an önce bazı tedbirlerin alınması, bazı desteklerin verilmesi gerektiğini vurguladı.

Oda Başkanı Mustafa Çöloğlu Federasyon ve Konfederasyon Başkanı Bendevi Palandoken‘in de sık sık günüme getirdiği gibi Ulusal Marketlerin açılmalarına ve çalışma saatlerine ilişkin yeni düzenlemeler yapılması talebini yineledi.

Açılan zincir marketler (BİM, A-101, ŞOK, CARREFOURSA) önünün açılmasının kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan esnafları son derece mağdur ettiğini sözlerine ekleyen Çöloğlu “Küçük esnaf artık Vergisini de Bağ-kur’unu da yatırmakta son derece zorlanmaktadır. Bundan dolayı korumasız kalan bu esnaflarımızın ayakta kalmaları için Anayasamızda da yazıldığı gibi esnafi koruma hükmünün bir an önce hayata geçirilmelidir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “Zor, durumdaki, yerel, marketler, için, tedbir, şart!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı