Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 09:05
 
Zeytin Fidanları Toprakla BUluştu
Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes ol" kampanyası çerçevesinde bugün saat 11.11 itibarıyla Arsuz’da on binlerce fidan toprakla buluşturuldu.
Yaşam Haberi
Zeytin Fidanları Toprakla BUluştu

 “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında, Arsuz’un Işıklı Mahallesinde de fidan dikimi gerçekleşti. Arsuz Belediye Başkan Vekili Corç Turan, Daire Müdürleri, Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri,  çocuklar ve halkın yoğun katılımıyla fidan dikme etkinliği gerçekleşti.

Ağaçların, Ormanların oksijen deposu olduğunu belirten Arsuz Belediye Başkan Vekili Corç Turan, “Ormanlar, yaşanabilecek birçok doğal afeti önleyen en büyük engellerdir. Bu yüzden ormanların korunması çok önemlidir. Ormanlar tıpkı insanlar gibidir. İnsanlar gibi doğarlar, büyürler. Ormanlar, doğada yaşayan hayvanları içerisinde barındırır. Ormanların bol olduğu yerlerde yabani hayvanlar, her hangi bir sorun yaşamadan hayatına devam etmektedir. Bu yüzden sadece kendimizi değil, tüm canlıları düşünmek zorundayız. Bu fidanların, insanların faydalanabileceği zeytin ağacı olmasını memnuniyetle karşıladım. Özellikle zeytin ağacı fidanının fazla olması temennisiyle, bu güzel projenin Arsuz’umuza, ülkemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, ”dedi.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zeytin, Fidanları, Toprakla, BUluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı