Haber Detayı
04 Eylül 2020 - Cuma 11:24
 
Yurt ve resmi kapılar yüzüne kapandı…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde henüz bir yaşındaki çocuğu ile sokakta kalan Zeynep Arık, Yurda vererek çocuğunu kurtarmak istediğini ancak bütün kapıların yüzüne kapandığını söyledi.
Yaşam Haberi
Yurt ve resmi kapılar yüzüne kapandı…

Ailevi nedenlerden dolayı kendisinin de yurda verildiğini ve 16 yılını yurtta geçirdiğini anlatan genç kadın Zeynep Arık (25) hatalı bir evliliğin ardından kucağında bir yaşındaki çocuğu ile sokaklarda cebinde ekmek parası olmadan banklarda yaşadığını, kendisine uzanacak yardım eli beklediğini ifade etti.  

 

Çocuk arabasında bir yaşındaki kızı Eylül Rüya Yılmaz ile İskenderun sahilinde banklarda kaldığını belirten Zeynep Arık, “Ben yaşadıklarımı çocuğuma yaşatmak istemiyorum. Ancak çaresizim. Cebimde ekmek param yok. Evladıma nasıl bakabilirim. Sevgisiz annesiz babasız büyüdüm çocuğumun bunları yaşamasını istemiyorum. Ancak ortada kaldık. Bunun için Yuvaya çocuğumu bırakmak için gittim almadılar. Polise gittim, savcılığa git dediler, Kaymakamlık dahil her yere gittim kapılar yüzüme kapandı. Şimdi burada çaresizlik içerisinde bekliyorum” dedi.

 

Anne ve babasını ayrı ayrı bulduğunu ve onların kendisini istemediğini anlatan genç kadın, sığınma evinde de kaldığını, bana devletim sahip çıksa ben çocuğumu anne sevgisiyle büyütürüm. Niye yurda bırakayım diyerek sözlerini gözyaşları içerisinde anlattı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yurt, ve, resmi, kapılar, yüzüne, kapandı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı