Haber Detayı
26 Ocak 2020 - Pazar 19:06
 
Yüksel “Korkmayacağız, yılmayacağız, korkutamayacaklar”
CHP Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, vatansever, Atatürkçü ilerici aydın, barışçı üç Cumhuriyet neferi İsmail Cem, Gaffar Okan ve Uğur Mumcu’yu ölüm yıldönümünde özlemle, minnetle andıklarını söyledi.
Siyaset Haberi
Yüksel “Korkmayacağız, yılmayacağız, korkutamayacaklar”

Belen İlçe teşkilatında partililere hitaben gündemi değerlendiren Başkan Fevzi Yüksel, 24 Ocak üç değerli insanın ölüm yıldönümü olduğunu vurgulayarak “Dürüstlüğün simgesi, Dışişleri eski Bakanımız, TRT eski Genel Müdür İsmail Cem’in ölüm yıldönümü, kendisini sizlerin huzurunda rahmetle anıyorum. Allahtan rahmet diliyorum. Yine bugün Diyarbakır Emniyet Müdürümüz Gaffar Okan’ın ölüm yıldönümü, ülkemizde huzuru barışı isteyen ve barıştan yana tavır koyan toplumla iletişime nasıl geçileceğini, nasıl barış sağlanacağını Diyarbakır’da gösteren ve birilerini rahatsız eden değerli büyük insan Gaffar Okan’ın da ölüm yıldönümü. Onu da unutmak mümkün değil, minnetle rahmetle anmak istiyorum.   Bugün ayrıca büyük aydın, araştırmacı-gazeteci Türkiye üzerindeki emperyalizme direnen, dik duran ve korkmayan aydın Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümü” diye konuştu.

Uğur Mumcu’nun Türkiye’de tam bağımsızlık isteyen, laik cumhuriyete bağlı, soran sorgulayan bir aydın, bir cumhuriyet neferi olduğunun altını çizen CHP’li Yüksel “Evet, o kalpaksız kuvayi milliyeci, o bir sade saf direnen bir Atatürkçüydü. Ülkedeki bağnazlığın, gericiliğin karşısında durdu, emperyalizmin, ülkedeki hırsızlığın, arsızlığın, uyuşturucu şebekelerinin üzerine gitti. o da dış güçlerin içerdeki uzantılarını rahatsız etti, tam bugün Ankara’nın ayazında aracına bomba konularak katledildi. Tek suçu vatan, cumhuriyet, ben bu ülkeyi karşılıksız seviyorum dediği için katledildi. Değerli gazeteci Uğur Mumcu’yu rahmetle anıyoruz” dedi.  

Uğur Mumcu’nun ‘Ben cumhuriyetçiyim, Atatürkçüyüm, Laikim, ben tam bağımsızlıktan yanayım, emperyalizme karşıyım, vurun parçalayın, lime lime parçalara ayırın fakat arkamdan ne yaparsanız yapın’ korkmayan Uğur Mumcu’lar Cumhuriyetçiler geliyor’ sözlerine de vurgu yapa CHP’li Yüksel “Bu bayrağı bize teslim etti. Unutmak mümkün değil, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bugün ayrıca Belenli hemşehrimiz Yavuz Çalışkan’ın da ölüm yıldönümü onu da rahmetle anıyoruz. Ülkemiz ise bir kaostan, yangından geçiyor, bir bilinmeze sürükleniyor. Aynı Uğur Mumcu, İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi Korkmayacağız, yılmayacağız, korkutamayacaklar” şeklinde konuştu.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yüksel, “Korkmayacağız,, yılmayacağız,, korkutamayacaklar”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı