ugur okullari - destop
Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 18:09
 
Yüksek Lisans Ve Doktora Programlarına Katılacaklar…
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Doktora programına öğrenci alımı yapacak.
Eğitim Haberi
Yüksek Lisans Ve Doktora Programlarına Katılacaklar…

Demir çelik sektöründe ülkenin söz sahibi kentlerinden biri olan İskenderun’da,  İSTE bünyesinde bulunan Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü lisans eğitimini yapan bir öğrenci, aynı bölümde lisans eğitimi sonrası, hem yüksek lisans hem de doktora yapabilme imkânı bulabilecek.

Verilecek olan eğitimin İskenderun için büyük önem taşıdığına dikkat çeken İSTE Rektör Vekili Prof. Dr. Tolga Depçi “15 Eylül de başlayan başvuruların, 23 Eylül 2020 tarihine kadar devam edecek ve başvuru yapmak isteyen adayların detaylara üniversitemizin internet adresinden ulaşabilirler. “diyerek şunları söyledi:

“YÖK Başkanlığımızca onaylanan ve İskenderun için büyük önem arz eden bir yeni yüksek lisans ve bir yeni doktora programımız İskenderun’a, üniversitemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Açmış olduğumuz lisansüstü programlarımız demir çelik üretimi ve liman kenti olan İskenderun için büyük önem arz ediyor”

UZAKTAN ÖĞRETİMLE YÜKSEK LİSANS ŞANSI

YÖK Başkanlığının onay verdiği bir diğer müjdeli haber ise bir liman kenti olma özelliği bulunan İskenderun’da Taşımacılık ve Lojistik Enstitüsü Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Anabilim Dalı bünyesinde oldu. Denizcilik İşletmeleri Yönetimi programında İSTE bünyesinde Yüksek Lisans programı açıldı. Bu programdaki derslerin Uzaktan Öğretim şeklinde yapılacak olması ise önemli bir avantaj olarak dikkat çekti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yüksek, Lisans, Ve, Doktora, Programlarına, Katılacaklar…,
Yorumlar
Haber Yazılımı