Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 14:03
 
Yirmi İki Kişi Bekar Olduğunu Sanıyordu
Yabancı uyruklu kişileri Türk vatandaşlığına geçirebilmek için 22 kişiyi kendi bilgilerinin dışında evlendirdikleri belirlenen 12 kişi gözaltına alındı.
Yaşam Haberi
Yirmi İki Kişi Bekar Olduğunu Sanıyordu

Gaziantep merkezli, İstanbul, Hatay, Malatya, Ankara ve Mardin'de yapılan operasyonlar kapsamında, Bekar olduğunu sanırken evli olduğunu öğrenen kişiler hayatlarının şokunu yaşadı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan çalışmalar sonucunda, 22 Türk vatandaşının kendi bilgileri dışında yabancı uyruklu şahıslarla evlendirildiği tespit edildi. Eski tarihlerde yurt dışında evlilik yapmış gibi gösterildiği ve bu evliliklerinin nüfus müdürlüklerince onaylanması sağlanarak Türk vatandaşlığının alınmaya çalışıldığını belirleyen ekipler, şüphelilerin yakalanması için altı ilde çalışma başlattı.

Gaziantep merkezli İstanbul, Hatay, Malatya, Ankara ve Mardin'de eş zamanlı operasyon yapıldı. Adreslerde yapılan aramalarda dijital materyallere el konulurken, ilçe eski nüfus müdürü ve 3'ü nüfus personeli olmak üzere 12 kişi gözaltına alındığı bildirildi. Soruşturma kapsamında 2 kişinin de arandığı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yirmi, İki, Kişi, Bekar, Olduğunu, Sanıyordu,
Yorumlar
Haber Yazılımı