Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 12:23
 
Yılmaz Karaciğer nakli için İstanbul’a uğurlandı…
Karaciğer yetmezliğinden altı ayda 120’den 65 kiloya düşen, organ bulunmasına rağmen pandemi döneminde nakil yapılamayan, girişimlerin sonuç verdiği Hakan Yılmaz’ın operasyonunu özel bir hastane üstlendi.
Sağlık Haberi
Yılmaz Karaciğer nakli için İstanbul’a uğurlandı…

Karaciğer yetmezliği rahatsızlığı için organ nakli bekleyen Hakan Yılmaz organ bulundu kendisini çağırmalarını bekliyordu. Ancak covid-19 pandemi dönemi nakli gerçekleştirecek hastanenin bölümünün kapalı olması nedeniyle bekletilen Hakan Yılmaz, her geçen gün rahatsızlığının pençesinde yaşamı ıstıraba dönüştü.

 

Altı yıl öncesine kadar 120 kilo iken, 65 kiloya düşen, çektiği acıları ve yaşadıklarını gözyaşları içerisinde anlat Hakan Yılmaz gün be gün eridiğini, sürekli hastaneye acile gidip geldiğini, yıllardır beklediği organ nakli için uygun Karaciğer bulduğunu coronavirüs nedeniyle bölümün kapalı olması nedeniyle naklin beklediğini kamuoyu ile paylaşmıştı.

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslendiği ve İskenderun.org ekibinin kamuoyuna taşıdığı haberin ardından Hakan Yılmaz’a müjdeli haber Merkezi İskenderun’da bulunan OR-KAN Organ Nakli ve Kanser Yardımlaşma Derneği’nden geldi.

 

Merkezi İskenderun’da bulunan OR-KAN Organ Nakli ve Kanser Yardımlaşma Derneği, aile ile temasa geçti. Tüm raporlar nakli gerçeikleştirecek İstanbul Şişli Memorial Hastanesi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Koray Sadık Acarlı ile ekibine gönderildi. Bir süre önce gözyaşları arasında organ nakli bekleyen ve gelen müjdeli haberle yüzü gülen Hakan Yılmaz’ı aile büyük bir umutla organ nakli için İstanbul’a uğurladı.      

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılmaz, Karaciğer, nakli, için, İstanbul’a, uğurlandı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı