Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 13:13
 
Yılbay Çelik 2 beyin ameliyatını atlattı kalbine yenildi
Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir dönem Emniyet Müdürü olarak görev yapan, Polis Başmüfettişliğinden emekli olan Yılbay Çelik Elazığ’da kalbine yenik düşerek hayatını kaybetti.
Yaşam Haberi
Yılbay Çelik 2 beyin ameliyatını atlattı kalbine yenildi

Edinilen bilgilere göre İskenderun İlçe eski Emniyet Müdürlerinden Polis Müfettişliğinden emekli Yılbay Çelik yaşamını Adana ve memleketi Elazığ’da çiftçilik yaparak geçiriyordu. Yılbay Çelik’in iki kez beyin ameliyatı geçirdiği ve kalbine yenik düşerek dün saat 17.00’de Elâzığ’da vefat ettiği öğrenildi. Çevresinde çok sevilen İskenderun İlçe eski Emniyet Müdürü Yılbay Çelik’in vefatı başta ailesi olmak üzere, Çoukurova bölgesinde de sevenlerini derinden üzdü, yasa boğdu.   

Emekli Emniyet Müdürü Yılbay Çelik (08.10.2020) Perşembe bugün ikindi namazına müteakip Elazığ Hal Köyünde Aile kabristanında defnedileceği bildirildi.

İskenderun’da görev yaptığı sürece herkesin gönlünde yer edinen merhum emekli Emniyet Müdürü Yılbay Çelik’e Allahtan rahmet, kederli Çelik ailesi, sevenlerine başsağlığı, sabır dileriz, İskenderun.Org.

YILBAY ÇELİK KİMDİR?

19 Mart 1955 yılında Elazığ Hal Köyünde doğdu. İlk ve orta eğitimi sonrasında polis koleji ve Akademiye başlayarak 1975 yılında polis akademisinden, 1981 yılında ise Gazi Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesinden mezun oldu. Komiser Yardımcılığıyla başlayarak birinci sınıf Emniyet Müdürlüğüne ulaşıncaya dek çeşitli rütbelerde ve illerde görev yaptı. Üç yıl Londra Başkonsolosluğu koruma amirliği görevinde bulundu. Hatay’ın İskenderun ilçesinde de bir süre Emniyet Müdürlüğü yaptı. Değişik illerde Emniyet Müdürü olarak görev aldı. Polis Başmüfettişi olarak emekli oldu. 2008 yılında Elazığ bağcılığına yaptığı katkılardan ötürü Milli Prodüktivite Merkezi tarafından yılın iş adamı seçildi. Elazığ Üzüm Üreticileri Birlik Başkanlığı da yapan Yılbay Çelik 1 Kasım 2015 seçimlerinde CHP Elazığ Milletvekili adayı oldu. Evli ve iki kız çocuğu sahibi olan Çelik iyi derecede İngilizce biliyordu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılbay, Çelik, 2, beyin, ameliyatını, atlattı, kalbine, yenildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı