ugur okullari
Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 12:53
 
Yetkisiz LPG ve tüpgaz satışı yapanlar uyarıldı…
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası 14. Meslek Komite Başkanı Fuat Keser, yetkisi olmadan tüp satışı yapan esnafları bilgilendirdi cezai işleme tabi olmamaları için gerekli düzenlemeler yapmaları konusunda uyardı.
Ekonomi Haberi
Yetkisiz LPG ve tüpgaz satışı yapanlar uyarıldı…

 

Komite Başkanı Fuat Keser, İTSO yetkilileri ile birlikte şehirde yetkisi olmadan LPG ve Tüp gazı ticareti yapan işletmeleri ziyaret etti.   

LPG ve Tüpgaz satışlarının yetkili bayilerden yapılması gerektiği konusunda İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında, 14. Meslek Komitesinde konuyu gündeme getiren Fuat Keser komitenin almış olduğu karar doğrultusunda, şehirde yetkisi olmadan LPG  Tüp Gaz satışı yapan esnafların bilgilendirilmesi için çalışma başlattı.

Yetkisiz kişilerce yapılan tüp satışının tehlikeli ve riskli olması nedeniyle gerekli yasal şartlar ve düzenlemeler yerine getirildikten sonra yapılabileceğine dikkat çeken Komite başkanı Fuat Keser ”Bu gün gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretlerde,  gayri yasal LPG Tüpgaz ticareti yapan işletmeler uyarıldı. İşletmelere bu ticareti yapmanın yasal prosedürleri de anlatıldı. Bu şekilde Tüpgaz ticaretinin yapılmasının sakıncalı ve yasa dışı olması sebebiyle satışı yapılması halinde hem LPG Tüp gaz satışı yaptıranın hem de satışı yapan bakkal market gibi işletmelerin yasal cezai sonuçlar doğurabileceğini izah ettik” dedi.

Bilgilendirme amaçlı olan bu ziyaretler kapsamında şehirde faaliyet gösteren Suriyeli esnafların da bakkallarında tüp satışı yaptıklarını tespit ettiklerini belirten Fuat Keser “50’ye yakın esnafımızı ziyaret ederek kendilerini bilgilendirdik ve konunun ehemmiyetini ve sorumluluğunu izah ettik. LPG ve Tüp gazların patlayıcı madde içerdiği için yetkisi olmadan tüp satışı yapan esnafa hukuki yönden yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında büyük sorun yaşayacakları konusunda işletmelerimize bilgiler verilmiştir” diye konuştu.  

Komite Başkanı Fuat Keser, konu ile ilgili çalışmaların devam edeceğini ve esnafların konuya hassasiyet göstermeleri gerektiğine dikkat çekti. İskenderun’da faaliyet gösteren işletmeler ise ziyarette, İTSO yetkililerine konuya gösterdikleri hassasiyetlerden dolayı teşekkürlerini ilettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yetkisiz, LPG, ve, tüpgaz, satışı, yapanlar, uyarıldı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı