Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 10:04
 
Yenilen Kırıkhan-Topboğazı yolu törenle açıldı
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı kısa sürede tamamlanan, Kırıkhan merkez ile Topboğazı arasındaki ulaşımı sağlayan yolun açılışı törenle gerçekleştirildi.
- Haberi
Yenilen Kırıkhan-Topboğazı yolu törenle açıldı

Açılış törenine Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bazı ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediye idarecileri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda Kırıkhanlı vatandaş katıldı.

Hatay’ı ticaret ve turizmin merkezi yapmak istediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş “Bununla birlikte kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik gelirini arttırmak istiyoruz. Tüm bunlar için EXPO’ya ev sahipliği yapacağız. Bunun için HADO projemizi hayata geçireceğiz. HADO projemizi hayata geçirmek için yolumuzu açan Sayın Valimize çok teşekkür ederim. Mersin, Kıbrıs ve Lübnan seferlerin başlaması için pandemi sürecini yakından takip ediyoruz” dedi.

Göreve geldiklerinde sadece iki arıtma tesisi bulunan Hatay’da Hassa, Reyhanlı, Kırıkhan, Kumlu ve daha birçok küçük belde, kanalizasyonunu Amik Ovası’na bıraktığını hatırlatan HBB Başkanı Savaş “Biz bunu değiştirdik ve ova bölgesine sadece 6 yılda 5 tane arıtma tesisi yaptık. Şu anda ovaya yüzde 87 oranında temiz su akıyor. Sadece Kırıkhan’da 14 tane sondaj açtık. Çeşitli mahallelerimizde 5 bin 200 metre içme suyu hattı döşedik. Bazı mahallelerimize 31 bin 200 metre kanalizasyon hattı döşedik. 143 kilometrelik yolda sathi kaplama, 55 buçuk km beton asfalt, 36 km stabilize yol, 287 bin metrekare kilit parke çalışması yaptık. 1 tane cami, 1 tane TIR garajı, 32 menfez, 775 metre betonarme duvar yaptık. 49 mahallemizdeki mezarlığın bakım ve onarımını gerçekleştirdik. Eğitim kurumlarımızın ve ibadethanelerimizin bakım ve onarımını gerçekleştirdik” diye konuştu.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin kente kazandırdığı değerlerin açılışını yapmaya devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Savaş, sonraki açılışın Dörtyol’daki mezbahane için olacağını belirtti ve herkesi davet etti.
Başkan Savaş konuşmasının sonunda açılışa gelen herkese teşekkürlerini iletti ve tüm katılımcılarla birlikte yolun açılışını gerçekleştirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yenilen, Kırıkhan-Topboğazı, yolu, törenle, açıldı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı