ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
18 Nisan 2021 - Pazar 16:30
 
Yeni stat için zemin etüdüne başlandı!
Türk Futboluna 60 yılı aşkın süredir hizmet veren İskenderun 5 Temmuz Stadının yerine 12 bin seyirci kapasiteli yeni stadyum yapımı için zemin etüt çalışmalarına başlandı.
Spor Haberi
Yeni stat için zemin etüdüne başlandı!

Mevcut 5 Temmuz stadının tamamen yıkılarak yerine millet bahçesi yapılması konusunda çevre ve şehircilik bakanının verdiği talimatı hayata geçirmek için İskenderun Belediyesi gerekli çalışmaları ve prosedürü de sonuçlandırdı.

 

İskenderun Piri Reis Mahallesinde 105x 68 metre olarak 1961 yılında inşa edilen 60 yıllık süreçte sportif karşılaşmalardan, bayram kutlamalarına kadar kent halkının tamamının anılarının bulunduğu 5 Temmuz Stadı’nın yıkılarak yerine Millet Bahçesi yapılacak. Yeni stat Meydan Mahallesinde İskenderun Teknik Üniversitesi’nin sınırları içerisinde 12 bin kişilik seyirci kapasiteli olarak inşa edilecek.  İSTE Kampüs alanında belirlenen yerde  zemin etüt çalışmaları başlatıldı.

 

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalıda İSTE içerisinde yapılacak olan 12. 000 Kişilik Stadyum Projesi kapsamında zemin etüt çalışmalarının başladığını kamuoyu ile paylaşarak “Göz bebeğimiz İskenderun'umuz için sokağa çıkma kısıtlamasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, stat, için, zemin, etüdüne, başlandı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı