Haber Detayı
16 Haziran 2020 - Salı 16:26
 
Yeme içme yerlerindeki yasakları duyurdu!
İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İçişleri Bakanlığı genelgesi, bilim kurulu kararıyla lokanta, restoran, Cafe, pastahane, kıraathane, Kahvehane, Çay bahçesi ve dernek lokallerinde uyulması gereken yasakları hatırlattı.
Yaşam Haberi
Yeme içme yerlerindeki yasakları duyurdu!

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: “30.05.2020 tarih ve 5856 sayılı İçişleri Bakanlığının genelgesi ile 1 Haziran 2020 Pazartesi günü faaliyetlerine başlayan lokanta, restoran, Cafe, pastahane, kıraathane, Kahvehane, Çay bahçesi ve dernek lokallerinde doğrudan temasa yol açacak iskambil, okey tavla oyunları, nargile satışı ve dinleti dans ve oyun amaçlı yapılan canlı müzik faaliyetleri bilim kurulu tarafından yeni bir karar alınıncaya kadar yasaklanmıştır”

 

SEMT PAZARLARINA AÇLIŞ KAPANIŞ GÜNCELEMESİ

Bu arada Başkan Tosyalı, Kentteki semt pazarlarının açılış ve kapanış saatlerinin de yaz mevsimi dolayısı ile güncelleştirildiğini açıklayarak “Kapanış Saati 17.30 olan pazarcı esnafımız saat 18.30'a kadar pazar yerlerini boşaltmış olacaktır. Kapanış saati 13.30 olan pazarcı esnafımız ise saat 14.30'a kadar pazar yerlerini boşaltmış olacaktır. 20 Haziran Cumartesi günü tüm yurtta yapılacak olan LGS sınavı öncesinde öğrencilerimizin bu sınavda olumsuzluklar yaşamaması nedeni ile Cumartesi kurulacak olan Mustafa Kemal Mahallesi semt pazarı, sınav nedeni ile cuma gününe alınmıştır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeme, içme, yerlerindeki, yasakları, duyurdu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı