kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
01 Ekim 2020 - Perşembe 17:19
 
Yedieminde 12 milyonluk servet yatıyor!
Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, yediemin otoparkındaki yaklaşık 12 milyon lira değerindeki motosiklet ile yüzlerce otomobil ve TIR çürümeye terk edildi.
Ekonomi Haberi
 Yedieminde 12 milyonluk servet yatıyor!

İş yeri sahibi Mustafa Çalışkan, 12 milyon liralık servetin çürümeden ekonomiye kazandırılması için yetkililerin bir an önce harekete geçmesini istedi. Reyhanlı’daki 13 dekarlık yediemin otoparkında 3 bin 500 motosiklet, aralarında lüks olanlarla birlikte 180 otomobil, 9 konteynır, 10 traktör ve çekici bulunuyor. Bugünkü piyasa değeri ise 12 milyon lirayı bulan servetin bir an önce milli emlak müdürlüğü tarafından işlemlerinin yapılarak ihaleye çıkarılması ve ekonomiye kazandırılması istendi.

Otopark sahibi Mustafa Çalışkan, 12 milyon lira değerindeki çeşitli araçların milli emlak müdürlüğü tarafından alınmasını istedi. Gerekli işlemlerin yapılmaması nedeniyle kendisinin de büyük ölçüde mağdur olduğunu anlatan Çalışkan, “13 dönümlük alan tamamen doldu, adım atacak yerimiz kalmadı, bir an önce bulunmasını talep ediyoruz. Burada 3 bin 500 motosiklet, 180 otomobil, uzun araç ve çekici 9 tane ve 10 tane traktör, zirai araçlar var. Piyasa değeri yaklaşık 12 milyon lirayı bulan bu servet  bir an önce ekonomiye kazandırılmalıdır” dedi.

Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yapılacak işlemlerin ardından, açılacak ihale ile açık attırma yoluyla satışa çıkarılmasını talep eden Çalışkan, “Burada çürüyeceğine satılır, hem halk araç sahibi olur ve hem de en önemlisi milli ekonomiye kazanç olur. Bu arada bizim de mağduriyetimiz giderilmiş olur. Gerçekten başta vergi ve ssk olmak üzere giderlerimizi karşılamakta zorlanmaya başladık, kendi araçlarımızı satmak zorunda kaldık” diye konuştu.

 

FENNİ MUYANELERİ YOK

Özellikle motosikletlerin polis veya jandarma tarafından yapılan denetimlerde fenni muayeneleri olmadığı için yakalanarak otoparka çekildiğini, sahiplerinin de işsiz yada  sıkıntıda olmaları nedeniyle geri alamadıklarını belirten Çalışkan, sahiplerinin motosikletleri alamadıkları gibi otopark ücreti de ödeyemediklerini söyledi.

HACİZLİ VEYA SAHTE BELGELİ ARAÇLAR VAR

Otoparkında bir çoğu hacizli yada mahkemelik durumda olan otomobillerin bulunduğunu ifade eden Çalışkan şunları söyledi;

“Araçlar hacizli yada çeşitli nedenlerle yakalamalı olduğu için yakalanıp getirildiler. Bunun yanında daha önce Suriye’den getirilen ancak sahte belgeli oldukları belirlenen lüks otomobillerde otoparkta kaderlerine terk edilmiş durumdadır. Bekleme süresi dolan yada mahkemesi tamamlanan araçlar eğer bir an önce işlemleri tamamlanıp satışa sunulursa en çok kazanan devletimiz olacak ve ekonomiye katkısı olacaktır. Talebimiz buradaki araçların bir an önce değerlendirilmesidir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Yedieminde, 12, milyonluk, servet, yatıyor!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı