ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 16:50
 
Yazar: “Anneler çocuklarına rol model olmalı”
Son kitabı ‘Zaman Kimseyi Beklemez’i okurlarıyla buluşturan Seval Kirmit Yazar çocukları üzerinde annelerin babadan daha etkili olduğuna işaret ederek “Bizler anneler olarak çocuklarımız için rol model olmalıyız” dedi.
Kültür Haberi
 Yazar: “Anneler çocuklarına rol model olmalı”

İskenderun 1. Kitap Günleri Fuarına katılan Seval Kirmit Yazar gerçekleştirdiği söyleşide okuyucularıyla bir araya geldi. Öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte konuşan Seval Kirmit Yazar, ilk kitabı olan Yaşam Parodisi’ni 2017 yılında yazdığını ve çok ilgi gördüğünü, bir sene sonra da ikinci kitabı ‘Zaman Kimseyi Beklemez’i okurla buluştuğunu söyledi.  

 

Bugüne kadar farklı illerde pek çok kitap fuarına katıldığını anımsatan Yazar “İskenderun’da kitap fuarı eksikliği hissedilmekteydi. Böyle geniş kapsamlı bir kitap fuarını düzenledikleri için İskenderun Belediyesine teşekkür ediyorum. Yazma benim için bir tutku, okumak ve yazmaktan vazgeçmem mümkün değil” diye konuştu.

 

Okuyan annenin çocukları için doğru bir rol model olacağının altını çizen Yazar “Anne babadan daha etkilidir çocukları üzerinde. Bizler anneler olarak çocuklarımız için rol model olmalıyız. Çocuklarına ‘oku’ deyip de televizyon karşısına geçen, eline telefonu alan anne modeli çocukları için doğru bir model olmayacaktır. Okuyan, kitaplığı, kitapları olan annelerin çocukları daha başarılı olacaktır ki bu zaten istatistiklerle de doğrulanmıştır; çocukların başarısı annenin eğitimine bağlı. Ben annelere her zaman şunu söylüyorum; öğrenin ki hayata katkınız olsun, öğretin ki hayat sizden faydalansın” şeklinde konuştu.

 

Eğitim sistemindeki çarpıklıklara da dikkat çeken Yazar; şu anda etkinliğe katılan 2. ,3. ve 4. sınıf öğrencileri bulunduğunu, hepsi de pırıl pırıl, gelecek nesillerin iyi eğitim almaları çok önemine vurgu yaparak “Eğitim sistemimizin ezberden kurtulup, teori yerine pratiğe dayalı hale getirilmesi gerekir" dedi.

 

Karşılıklı sohbet havasında geçen söyleşi sonrasında İskenderun Belediye Başkan yardımcılarından Doç. Dr. Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca, Seval Kirmit Yazar’a plaket taktim etti.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Yazar:, “Anneler, çocuklarına, rol, model, olmalı”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı