SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
13 Eylül 2020 - Pazar 20:24
 
Yayman “Öztunç’un iddiası tipik CHP zihniyeti!”
AK Partili Yayman, CHP'li Öztunç'un orman yangınıyla ilgili iddialar, burada maden sahası kurulacağı, konut yapılacağı şeklinde bir iddiasının asla doğru olmadığını söyledi.
Siyaset Haberi
Yayman “Öztunç’un iddiası tipik CHP zihniyeti!”

Belen’de bir çay bahçesinde AK Parti Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi ile İl Başkanı Mehmet Yeloğlu'nun da katılımıyla AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'un Samandağ'daki orman yangınıyla ilgili iddialarına cevap verdi.  

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztünç'un Hatay'daki yangınla ilgili yaptığı açıklamaları asla kabul etmediklerinin çizen Ak Partili Yayman, "Bu tipik bir CHP zihniyetidir. Öztunç ve CHP Hatay milletvekilleriyle görüştüm. Biz orman yangınının başladığı andan itibaren oradaydık. Fakat burada ikinci bir Ekrem İmamoğlu vakasıyla karşı karşıyayız. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yangını söndürmek için davet bekliyormuş. Bu şuna benziyor. Herhangi bir toplumsal olayda emniyet müdürünün 'beni kimse çağırmadı' demesiyle eş değer bir durumdur. Çünkü zaten HBB başkanının görevi yangını söndürmek ve orada olmaktır" dedi.

 

BÖLGE ACİLEN AĞAÇLANDIRILACAK

Açıklamalarda amacını aşan birtakım ifadelerin bulunduğunu, bunu tasvip etmediklerine de değinen Yayman bunları Hatay'daki birlik ve beraberliği bozmaya yönelik bir çaba olarak görüyoruz. Genel Başkan Yardımcısı Öztunç'un iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Öztunç, 'Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı'nı çağırmadılar' diyor. Çünkü başkan Hatay'da değil. Kendisinin sosyal medya hesaplarına baktığımızda, kendisi yangın söndükten sonra Hatay'a geldi. Fakat şunu teslim etmek lazım. HBB itfaiye ekipleri oradaydı. Zaten orada olması gerekiyor. Burada orman yangını varken siyaset konuşmak sakildir, doğru değildir. CHP'li Öztunç'un burada 'maden sahası kurulacağı, konut yapılacağı' şeklinde başka bir iddiası var. Bu asla doğru değildir. Burası Tarım ve Orman Bakanı'mız Bekir Pakdemirli'nin ifade ettiği üzere acilen ağaçlandırılacak, Hataylıların orman varlığı olarak teslim edilecektir" diye konuştu.

 

Yangın üzerinden siyaset yapan CHP zihniyetini bir kez daha kınadıklarını ifade eden Ak Partili Yayman müdahaleye geç kalındığına dair iddiaların da gerçeği yansıtmadığını da vurgulayarak şunları kaydetti: "Bırakın bizlerin gayretini, çabasını, Bakan'ımızın tam 93 saat konteynerde kalıp burada olmasını dahi yok sayan bir zihniyete karşı sadece şunu söylüyoruz: 'Hadi bizi yok saydınız, canları pahasına çalışan orman işçilerinin hakkını teslim edeydiniz' diyoruz. Burada gerçekten asla kabul edilemez bir durum var. Müdahalede geç kalındığı yönünde iddia da var, bu da doğru değil."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yayman, “Öztunç’un, iddiası, tipik, CHP, zihniyeti!”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı