tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 13:55
 
Yayman: “CHP’nin yalan terörü Hatay’a sıçradı!”
Ak Parti Milletvekili Hüseyin Yayman il genelinde yaşanan içme suyu sorununa işaret ederek Cumhuriyet Halk Partisinin yalan terörünün sonunda Hatay’a da sıçradığını savundu.
Siyaset Haberi
Yayman: “CHP’nin yalan terörü Hatay’a sıçradı!”

CHP Milletvekili Mehmet Güzelmansur'un TBMM'de Samandağ'daki su sıkıntısını gündene taşıyan basın toplantısı, Hatay'da su savaşının fitilini yaktı. Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman da başkentten anında cevap verdi. 

TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Yayman, Samandağ başta olmak üzere il genelinde yaşanan içme suyu sorununun tek sebebinin Büyükşehir Belediyesi ile HATSU olduğunu söyledi.

5 yıldır DSİ yazılı olarak isale hattı ve depolama için yer istediğini hatırlatarak “Hatay Büyükşehir Belediyesi bunları yok saydı. Şimdi bahanelere sarılıyorlar. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar” dedi.

 ‘YALANCININ MUMU

YASSIYA KADAR YANAR!’

Cumhuriyet Halk Partisinin yalan terörünün sonunda Hatay’a da sıçradığını savunan Ak Partili Milletvekili Yayman “Sorumluluk makamında oturan bazı insanların Samandağ’daki su sorununu Ak Partiye, Devlet Su İşleri’ne bahane üreterek yine getirdiler. Biz bunu asla kabul etmiyoruz. Samandağ’da yaşanan su sorunun temel sebebi Hatay Büyükşehir Belediyesi, HATSU’dur. Çünkü tam beş yıldır DSİ yazılarla, protokollerle HATSU’dan isale hattı için depolama alanları istemesine rağmen HBB ve HATSU bu yerleri teslim etmemiştir. Ben bizzat Hüseyin Yayman, Milletvekili olarak tam dört defa Sayın Lütfü Savaş’a söyledim. Sayın Valimiz Rahmi Doğan’la beraber konuştuk. 5 yıldır isale hattı ve depolama alanlarını teslim etmeyenler bugün çıkmış, DSİ bahanesine sarılıyorlar. Peki, Reyhanlı’da, Kırıkhan’da hangi bahaneye sarılacaksınız? İskenderun’da Payas’ta su yok! İnsan biraz utanır, yalan söylemekten utanır. Ama şunu söylemek isterim: ‘Yalancının mumu Yassıya kadar yanar!” şeklinde konuştu.  

Milletvekili Yayman paylaştığı DSİ Adana Bölge Müdürlüğü’nün yazılı açıklamasında şunlar kaydedildi: “HBB Başkanlığı HATSU Genel Müdürlüğüne yazılan yazılarda işlerin bitmesi için Depo ve Terfi Merkezlerinin yerlerinin Protokol Gereği olarak kamulaştırılarak DSİ’ye teslim edilmesi  hususunda müteaddit defalar yazılar yazılmış. Ancak 02.02.2016 tarihinde Protokol Gereği kamulaştırılması gerekli 7 adet (Depo ve Tefi Merkezi yerleri) alan ancak takriben 5 yıl sonra HATSU Genel Müdürlüğünün 08.04.2021 tarih ve 2247 sayılı yazı ile kamulaştırma sorunlarının çözüldüğü dair Kurumumuza intikal etmiştir. Bu kamulaştırma işlemlerinin HATSU Genel Müdürlüğü tarafından ancak 5 yıl sonra yapılması sonucu işin bitmesine, tamamıyla devreye alınmasına engel olmuştur. Bu süre zarfında yer teslimi yapılamaması sonucu Müteahhit Firmanın talebi üzerine il 7161 sayılı kanuna istinaden 25.03.2020 tarihinde Tasfiye edilmiştir.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yayman:, “CHP’nin, yalan, terörü, Hatay’a, sıçradı!”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı