Haber Detayı
27 Ekim 2019 - Pazar 18:33
 
Yavru kediyi kurtarma seferberliği…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir reklam panosunun arasına sıkışan ve mahsur kalan yavru kedi için çevredeki duyarlı vatandaşlar yoğun çaba harcandılar.
Yaşam Haberi
Yavru kediyi kurtarma seferberliği…

İddialara göre Şehit Pamir Caddesi Cumhuriyet Meydanı civarında bir işyerinin reklam panosunun arasında üç gündür girdiği yerden çıkamayan yavru kediyi kurtarmak için doktor kadın ve çevrede bulunan esnaflar adeta seferber oldular. Önceki gün itfaiyeye haber verilmiş, ancak bölgeye gelen itfaiye ekipleri kedinin bulunduğu yerin özel mülkiyet olduğu için reklam panosunun sökülmesi sorun yarattı.

 

Yavru kedinin çığlıklarına duyarlılık gösteren Doktor Pınar Baykan ise çevredeki esnaflardan da yardım isteyerek duvara monte edilen reklam panonun sökülmesi için izini aldı.

 

Birçok gönüllü esnafın da desteğiyle pano yerinden söküldü, minik kedi görüldü anca korkudan dışarıya bir türlü çıkamadı. Yanına su ve mama bırakılan kedinin oradan çıkması beklendi.

 

Tesadüfen oradan geçtiğini belirten Dr. Pınar Baykan, üç gündür kedinin burada beklediğini öğrendiğini, ancak maalesef çıkartılamadığını ifade ederek “Şuanda ciddi bir mesafe aldık. İnşallah çıkar yoksa orada ölecek” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yavru, kediyi, kurtarma, seferberliği…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı