ugur okullari
Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 15:51
 
Yaşayan antikalar sergisine ilgi
İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin Erasmus Days etkinlikleri kapsamında, gerçekleştirdiği ‘yaşayan antikalar’ sergisi büyük ilgi gördü.
Eğitim Haberi
Yaşayan antikalar sergisine ilgi

Serginin açılışına, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ahmet Yanmaz, Eğitim Bir-Sen şube başkanı Hikmet Altunsöz, Türk Eğitim-Sen şube başkanı Yavuz Selim Yanık’ın yanı sıra farklı okullardan idareciler, öğretmenler ve öğrencilerde katıldı.

 

Sergi açışında konuşan Ahmet Yanmaz, bu tür etkinliklerin eğitimde kaliteyi artırmaya yönelik çalışmalar olduğunu belirterek “Okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz çok güzel bir etkinlik hazırlamışlar. Birbirinden güzel antika eşyaları sergi için getirmişler. Okullarımızda böyle faydalı etkinlikler görmek bizi mutlu ediyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi

 

2 yıl önce yine okullarında antika sergisi açıldığını belirten okul müdürü Kadiriye Yırtıcı da, okullarında farklı ortamlar yaratarak, öğrencilerin eğitimlerini bu şekilde çeşitlendirdiklerini söyledi.

 

Yırtıcı, sergide, öğrencilerin hiç görmediği ve bundan sonra da görmesinin mümkün olmadığı eşyaların yer aldığın sözlerine ekleyen Okul Müdürü Kadiriye Yırtıcı “Onları incelemelerine müsaade ediyoruz. Daktiloyu bile sadece filmlerde gören öğrencilerimiz var. Öğrencilerimizden aldığımız geri dönütlere istinaden, çok faydalı bir etkinlik olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

 

ASELSAN 1919 SERGİNİN GÖZDESİ OLDU

Serginin açılışı ve organizasyonundan Sorumlu Okul Müdür Yardımcısı Hanefi Zobar ise öğrencilerin sergiyi büyük merak ve hevesle gezdiklerini dile getirerek “Özellikle siyah-beyaz televizyon, gramofon ve eski cep telefonları büyük dikkat çekti. Sergide Nokia’nın 1986 yılında ürettiği ilk araç telefonunun yanı sıra, yerli ve milli sermaye ile Aselsan tarafında üretilen Aselsan 1919 cep telefonu da var. Ziyaretçiler özellikle Aselsan 1919 cep telefonu dikkatlice incelediler. Amacımız, geçmişten geleceğe bir kültür köprüsü oluşturarak, öğrencilerimize eski günleri yaşatmaktı” şeklinde konuştu.

 

Bu sergiyi Erasmusdays etkinlikleri kapsamında açmayı uygun gördüklerini sözlerine ekleyen Zobar şunları söyledi: “Avrupa Birliği’nin üzerinde durduğu konulardan biri de kültürel mirasa sahip çıkarak, bunları gelecek nesle aktarmak. Bunu başardığımıza inanıyorum. Sergimize katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Sergimizi hala ziyaret etme fırsatı bulamayanlar için, sergimiz 14-18 Ekim 2019 tarihleri arasında da açık kalacak. Antika seven herkesi İskenderun’da bir daha bulamayacakları sergimize bekliyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaşayan, antikalar, sergisine, ilgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı