ugur okullari - destop


Haber Detayı
19 Ekim 2020 - Pazartesi 13:24
 
Yangınların Ortaya Çıkarttığı insanlığın çirkin yüzü…
Hatay’da çıkan ve güçlükle söndürülen orman yangını sonrasında otoban ve yol kenarlarında ağaçların, otların yanmasının ardından insanlığın çirkin yüzü olarak yüzbinlerce şişe ortaya çıktı.
Yaşam Haberi
Yangınların Ortaya Çıkarttığı insanlığın çirkin yüzü…

Belen’de başlayıp, İskenderun ile Arsuz ilçelerine de sıçrayan ve iki gün süren orman yangınında çevre yolu otoban bağlantı yollarının bulunduğu yerlerde ilginç bir görüntü gözlere çarptı.

 

Yangının sonrası yol kenarındaki otluk ve çalılığın ortadan kalkmasıyla yol boyunca yüzbinlerce soda, gazoz, bira şişeleri gün yüzüne çıktı. Yangın sonrası canlıların ağaçların börtü böceğin büyük zarar gördüğü doğada insanlığın çirkin yüzü de kendini gösterdi.

 

Araçların seyir halindeyken durmalarının dahi yasak olduğu bağlantı ve çevre yoluna giriş yerlerinde yol kenarlarında aracın camlarından fırlattıkları cam şişeler yanmış örüntünün içerisinde siyah ama ışıl ışıl parlamaya başladı.

 

Yol kenarları boyunca gözlemlenen şişe çöplüğü haline gelmesi insanlığın ayıbı olarak öne çıkarken, madalyonun diğer yüzünde ise bu şişelerin sıcak havalarda, güneşin yoğun olduğu dönemlerde yangınlara sebebiyet verdiği biliniyor.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yangınların, Ortaya, Çıkarttığı, insanlığın, çirkin, yüzü…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı