tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 08:35
 
Yangını Söndürmek Çıkarılmadan Tedbir almak Gerekir
Hatay’ın üç ilçesinde meydana gelen yangın felaketini CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ve Hatay Milletvekillerinin katıldığı heyet bölgede incelemelerde bulundu.
Siyaset Haberi
Yangını Söndürmek Çıkarılmadan Tedbir almak Gerekir

Belen Sarımazı mevkiinde başlayan, İskenderun’da İsmet İnönü Mahallesine sıçrayan ve Arsuz’da Nardüzü, Karahüseyinli ve Nergizlik’te bazı mahalleleri ve ormanlık alanı etkisi altına alan yangını incelemek üzere, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç Hatay’a geldi. CHP Hatay İl Başkanı Ramiz Parlar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Serkan Topal, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, İlçe Teşkilat Başkanları ve Meclis Üyeleri ile beraber Belen’de, Nardüzü’nde, Karahüseyinli’de ve Nergizlik’te yangından zarar gören yerleşim yerlerine gittiler. 

Yapılan inceleme sonucu genel bir değerlendirme yapan CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, “ İki gündür yürüttüğümüz heyet çalışmalarımızda ağır hasarları tespit etmiş bulunmaktayız. Şimdi devlete düşen hem sorumluları bulmak,  hem de sosyal devlet olarak hasarı hızlı bir şekilde tespit etmek ve gerekli telafiyi, halkı rahatlatmak şeklinde devlet gücüyle yapmak.  Biz bunun takipçisi olacağız,” dedi.

Yangının sona erdiğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Yangının zarar verdiği her yeri inceledik. Raporumuzu Genel Başkanımıza takdim edeceğiz. Tabi bir ay içerisinde iki büyük yangın. Bunun iyi araştırılması gerekiyor. Valilik ilk açıklamasında trafodan kaynaklandığını belirtti. Ardından Sayın Bakan kuvvetli şüphelerimiz var dedi. Biz Hatay yanmıyor, yakılıyor dedik. Daha sonraki süreçte terör örgütünün üstlendiği yönünde bilgiler aldık. Devlet bu yangınlar çıktığında söndürmekle görevlidir ama çıkmasını da engellemekle görevlidir. Bu açıdan istihbarat almak gerekiyor.  Daha dikkatli çalışmak gerekiyor. Bir kez daha Hatay halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum,” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yangını, Söndürmek, Çıkarılmadan, Tedbir, almak, Gerekir,
Yorumlar
Haber Yazılımı