SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
13 Eylül 2021 - Pazartesi 12:55
 
Yağmur değil rögar taşkını manzarası!
Hatay’ın İskenderun ilçesinde yapılan tüm altyapı çalışmalarına rağmen en ufak bir yağmurda cadde ve sokaklardaki su birikintilerinden kurtulamayan kent halkı şimdi de rögardan taşan pis sularla karşı karşıya kalıyor.
Yaşam Haberi
Yağmur değil rögar taşkını manzarası!

Sıcak ve kurak bir yazın ardından sonbaharın ilk ayının ikinci haftasına girerken özlemle beklenen yağışların yarattığı düşünülen su birikintisinin, acı ama gerçek kentte binlerce insanın ve aracın günlük olarak kullandığı yer, lağım suyu ile kaplandığına tanıklık edildi. Herkesin yağmurdan kaynaklandığını sandığı su birikintisinin rögardan taşmış olduğunun gözlemlenmesi ise gelinen 2021 yılında İskenderun’a yakışmadığı ifade ediliyor.

HATSU sorumluluğundaki rögar kapaklarından caddeye taşan pis su ve kokusu binlerce vatandaşa ciddi sağlık riski de oluşturuyor. Mete Aslan Bulvarı Emniyet Müdürlüğü kavşağında iki günde bir HATSU sorumluluğundaki rögar kapaklarından taşan lağım suları nedeniyle vatandaşlar kötü kokunun dışında cadde üzerinde biriken su nedeniyle de karşıdan karşıya geçmekte vatandaş büyük sıkıntı yaşıyor.

Saatlerce rögar kapaklarından dışarıya taşan pis suyun birçok alana yayılmasıyla birlikte, kokusu da toplumda ciddi rahatsızlık veriyor. Özellikle vergi dairesi, Liman, Emniyet Müdürlüğü ve otelin bulunduğu bölgede bu görüntünün yaşanması tepkiye neden olurken, HATSU yetkililerin bu konuda ivedi ve kesin çözüm üretmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yağmur, değil, rögar, taşkını, manzarası!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı