Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 13:33
 
Velilerin 220 promil alkollü öğretmen şikâyeti!
Hatay’ın İskenderun ilçesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılının açılış gününde, okulun ilk gününde sınıfa alkollü gelen öğretmen öğrenci velilerini çileden çıkardı. Velilerle karakolluk olan öğretmenin alkol promilinin yüksek çıktığı iddia edildi.
Eğitim Haberi
Velilerin 220 promil alkollü öğretmen şikâyeti!

Olay bugün sabah saatlerinde Hürriyet İlkokulunda yaşandı. İlkokulunda eğitimin ilk günü yaşanan alkollü öğretmen skandal velileri adeta isyan ettirdi. Daha önce Arsuz ve Belen ilçelerinde de görev yapan ancak, velilerin tepkileri nedeniyle okuldaki görevden alınan öğretmen (MT), yeni eğitim öğretim yılında Hürriyet ilkokulunda göreve başladı. Eğitimin ilk gününde heyecanla sınıflarına gelen öğrenciler ve aileleri sınıf içerisinde alkolün etkisinden konuşamadığı gözlenen öğretmen M.T. velilerin tepkisiyle karşılaştı. Çocuklarını sınıftan alan aileler durumu hemen okul müdürüne bildirdi. Okulda yaşanan durumu öğrenen öğrenci velileri ise okula akın etti.

Okula gelen polis alkollü olduğu iddia edilen öğretmenini çıkarmak istedi. Polise direnmesi ve okuldan kendisini çıkartamayacaklarını belirten alkollü öğretmen M.T.’nin polislerin ısrarları sonucunda sınıftan velilerin tepkisiyle dışarı çıkarıldı. Okul binasından çıkarken M.T.’nın ayakta durmakta zorluk çektiği gözlenirken kendisini görüntüleyen gazeteciyi de cep telefonu ile çekmeye başlaması ise dikkat çekti.

Veliler ise çocukların bu öğretmene asla teslim etmeyeceklerini ve öğretmen hakkında davacı olacaklarını ifade ederek, “Alkollü olarak sınıfa gelmiş, iki kelimeyi bir araya getiremiyor. Zaten önceden de bu öğretmenin vukuatları da var. Böyle vukuatlı öğretmeni kesinlikle istemiyoruz. Biz geçen sene de bu tür şeylerle uğraşmıştık. Biz artık kadrolu öğretmen istiyoruz, çocuklarımızın da psikolojisi bozuluyor, emanet etmeyiz kesinlikle. Çocuklarımız böyle insana emanet etmektense, eğitimsiz kalsın daha iyi” diye konuştular.       

Polis tarafından okuldan alınan öğretmenin iddialara göre aşırı derecede alkollü olduğu ve yasal sınırın çok üzerinde bulunduğu öğrenildi.

Arsuz’da daha önce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlik yapan M. T.’nin Belen ilçesinde de birçok veli tarafından şikâyet edilerek öğrenciler sınıfa gönderilmemişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Velilerin, 220, promil, alkollü, öğretmen, şikâyeti!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı