ugur okullari - destop


Haber Detayı
26 Eylül 2020 - Cumartesi 13:12
 
…Ve İnsan doğayı keşfetti!
Hatay’ın denizden Suriye sınırına yakın bir noktada Yayladağı Karamağara koyunu son yıllarda çok sayıda insanın fark etmesi ve keşfiyle gelinen noktada ulaşılan sonuç hem düşündürüyor, hem de dikkat çekiyor.
Yaşam Haberi
…Ve İnsan doğayı keşfetti!

Yıllar önce yöre insanlarının keşfettiği, Yayladağı Karamağra koyu her geçen gün vatandaşların yoğun ilgisini görmeye başladı. Karamağra koyunun eşsiz güzelliği dillere destan manzarasıyla denizden teknelerle, karadan araçlarla adeta yaz aylarının bölgede en ilgi öğren yerleri haline geldi. İnsanın girdiği her doğa güzelliği nihayetinde beraberinde getirdiği atıklarla kirletilmesi ise doğa güzelliğine yakışmayan görünüm almasına neden oluyor.

Güzelliği keşfeden insan, girdiği her yerde olduğu gibi doğayı bazen hızlı, bazen de yavaş yavaş yok ettiğinin göstergesi haline gelen Yayladağı Karamağra koyunda oluşan kirlilik dikkat çekiyor. Büyükşehir Belediyesi'nin Yayladağı Karamağara koyunda biriken pet şişe ile diğer insan atıklarından oluşan yığını görenleri şaşırttı. Gerçekleştirilen temizlik ile koyun çevresinden poşetler dolusu çöp çıktı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: …Ve, İnsan, doğayı, keşfetti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı