kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
27 Ağustos 2021 - Cuma 12:52
 
Vatandaşın tarihi geçmiş covid ilacı tedirginliği!
Hatay’ın İskenderun ilçesinde de artan covid-19 vakalarında testi pozitif çıkan birçok vatandaşa kullanma tarihi geçmiş ilaç verildiği iddiaları tepki ve tedirginlik yaratıyor.
Sağlık Haberi
Vatandaşın tarihi geçmiş covid ilacı tedirginliği!

İskenderun’da son günlerde artan vaka sayısı üzerine, testi pozitif çıkan ve evde karantina süreci geçiren hastalara son kullanma tarihi geçmiş ilaçlar getirildiği iddia ediliyor. Bu konudaki iddialar adeta ayyuka çıktı, artık sosyal medyada da paylaşılmaya başlandı. 

Sosyal Medyada da yapılan paylaşımlarda son kullanım tarihi etiketle uzatıldığı görülen ilaca yer veriliyor. İskenderun’da yaşayan Uğur Efe adlı sosyal medya kullanıcısı şunları paylaştı: “Eşimin Covit Testi Pozitif çıkınca 26.08.2021 itibariyle eve getirilen ilaç Son kullanma tarihine etiketle uzatma yapıldığını gördüm... Tabletler üzerindeki son kullanma tarihi de geçmiş... Prokpektüs içinde de kesinlikle kullanmayın yazıyor... Eczaneden yeni ilaç istedim bu ilacı yalnız Sağlık Bakanlığının ürettirdiğini ve başka yerde bulunmayacağını söylediler... Sabim ve İlçe Sağlık Müdürlüğünden de cevap alamadım... İlaçsız iyileşiyor... 09.09.2021 tarihine kadar karantinadayız...”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vatandaşın, tarihi, geçmiş, covid, ilacı, tedirginliği!,
Yorumlar
Haber Yazılımı