Haber Detayı
20 Nisan 2020 - Pazartesi 12:57
 
Vatandaş "Sahil yürüyüş ve bisiklet yolu birleşmeli"
Hatay Büyükşehir, İskenderun ve Arsuz Belediye Başkanlarından iç içe girmiş iki ilçenin halkı, sahil yürüyüş ile bisiklet yollarının birleştirilmesini istiyor.
Spor Haberi
Vatandaş

Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven’den Vatandaşlar eski TMO tesislerinin sahilini, İskenderun Yelken Kulübü sahiline bağlanmasını bekliyor.

 

Arsuz İlçe Belediyesi tarafından Eski TMO tesislerinin sahilinde yapılan yürüyüş yolu ve bisiklet yolu, yol çalışmalarının İskenderun Yelken Kulübüne kadar olan sahil yoluna bağlanmasını isteyen vatandaşlar bu konuda Büyükşehir ile iki ilçe belediyesinin ortak hareket etmesini talep ediyor.

 

Akdeniz’in İncisi İskenderun ve Arsuz sahillerinin yürüyüş ve bisiklet yolları ile bir birine bağlanmasında bölge insanları bu güzergahta denizin eşsiz güzelliğini izleyerek yürüyebilecek, bisiklet gezintileriyle hayatlarını renklendirecek.

 

Dünyanın birçok bölgesinde örneği olan bu güzel projeyi bölge insanı; Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven’in birlikte ‘güç birliği- ortak akıl’ ile yaparak hayata geçirilebileceğini belirtiyor. Ayrıca Hatay Milletvekillerinin de bu sese kulak vermeleri istendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vatandaş, "Sahil, yürüyüş, ve, bisiklet, yolu, birleşmeli",
Yorumlar
Haber Yazılımı