ugur okullari - destop
Haber Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 17:17
 
Valilik açıkladı 20 Hayvana bakımsızlık ölmüş!
Hatay Valiliği Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşanan olaylarla ilgili incelenen 40 görüntüde 20 farklı hayvanın bakımının ihmal edildiği kanaatine varıldığı açıklandı.
Yaşam Haberi
 Valilik açıkladı 20 Hayvana bakımsızlık ölmüş!

Valiliğin açıklamasında, Hatay Büyükşehir Belediyesine bağlı Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşanan köpek ölümleri ve bakımların ihmali ile son zamanlarda sosyal medya platformunda paylaşılan görüntüler ve Valiliğe gelen şikâyetler sonrasında Hatay Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme sonuçları paylaşıldı.  

 

Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştiği, yaklaşık 40 görüntünün incelenmesi sonucunda 20 adet farklı hayvanın bakımının ihmal edildiği ve öldüğü kanaatine varıldığı, inceleme ve tespit tutanakları ile kayıt altına alındığı kaydedildi.

 

HBB’YE 18,9 BİN TL PARA CEZASI

Valilik açıklamasının devamında şunlar kaydedildi: “5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hükümlere muhalefet etmekten, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına 18.940,00 TL idari para cezası uygulanmıştır. Mevcut hayvan barınaklarının mevzuatlarda belirtilen şartları taşıyıp taşımadığı hususlarında gerekli denetimlerin yapılması ile görev ve sorumluluklarını yerine getirmeyen yetkililer hakkında, ilgili kurum yetkililerinden gerekli idari ve adli işlemlerin başlatılması talep edilmiştir. Hayvanlar dünyayı birlikte paylaştığımız varlıklardır. Yaşayan tüm canlılar gibi onlar da, doğanın, eşit haklı bireyidir. Rahat yaşamalarını sağlamak, onlara iyi,  uygun muamele edilmesini temin etmek ve en iyi şekilde korunmaları kamunun görev ve sorumlulukları arasında yer almaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurur.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Valilik, açıkladı, 20, Hayvana, bakımsızlık, ölmüş!,
Yorumlar
Haber Yazılımı