Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 14:38
 
Vali Samandağ-Arsuz yolunun son durumunu paylaştı…
Hatay’ın en önemli turizm distinasyon yollarından bir olan Samandağ-Arsuz karayolunun 26 kilometrelik bölümünün bitim aşamasına geldiği açıklandı.
Yaşam Haberi
Vali Samandağ-Arsuz yolunun son durumunu paylaştı…

Sahil yolunun sadece Samandağ ile Arsuz ilçelerini birleştiren karayolu ihalesi Hatay Valisi Rahmi Doğan tarafından bu yıl Martın ilk haftası ihalesi imzalanmıştı. Aynı zamanda turizmi canlandırma anlamında yapılacak çalışmaların esasını oluşturacak yolun tamamlanması için ihaleyi alan yüklenici firmaya 210 gün süre verilmişti.

29 Ekim'e yetiştirilmesi öngörülen Samandağ-Arsuz karayolunda sadece yol yapılıyor, 2 metre genişliğinde, 26 kilometre gidiş, 26 kilometre geliş toplamda 52 kilometre bisiklet yolu da bulunuyor.

İhalesi 67 milyon 989 bin TL'ye mal olacağı kaydedilen yolla ilgili Hatay Valisi Rahmi Doğan sosyal medya hesabından yolun son durumunu aktaran görüntü paylaştı.

Yapılan yolun yaklaşık 26 kilometre olduğunu vurgulayan Vali Rahmi Doğan  "26 Kilometrelik Samandağ-Arsuz karayolu Hatay'ın bir hülyası, Hatay burasını sürekli konuşmuş, tartışmış, ha bugün, ha yarın ama inşallah tamamlamak bize nasip olacak" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Samandağ-Arsuz, yolunun, son, durumunu, paylaştı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı