ugur okullari - destop
Haber Detayı
11 Ağustos 2020 - Salı 15:57
 
Vali İskenderun’da ‘Maske’ denetiminde…
Hatay’ın tüm ilçelerde bugün saat 11.00’de eş zamanlı gerçekleştirilen ‘maske zorunluğu’ denetimine İskenderun’da Vali Rahmi Doğan’ın da katıldı.
Yaşam Haberi
Vali İskenderun’da ‘Maske’ denetiminde…

Hatay’ın tüm ilçelerde bugün saat 11.00’de eş zamanlı gerçekleştirilen ‘maske zorunluğu’ denetimine İskenderun’da Vali Rahmi Doğan’ın da katıldı.  Tüm yurtta ve Hatay’da da covid-19 vakalarının artması üzerine İçişleri Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda tüm ilçelerde eş zamanlı vatandaş ve esnafa ‘maske zorunluluğu’ denetimi düzenlendi. Eş zamanlı denetime İskenderun’da Valisi Rahmi Doğan, Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Oda ve STÖ başkanları, kurum/kuruluşların yöneticiler katılarak ‘maske zorunluluğu’ farkındalık gezisi gerçekleştirildi. Esnaf ve meslek odaları, genel kolluk birimleri ve özel kolluk birimlerinin katımlıyla oluşturulan özel ekipler tarafından "Sağlık İçin Hepimiz İçin" mottosu ile ilçede yaşamın bütün alanlarını kapsayacak şekilde denetimler sürdürülüyor.

 

MASKESİZ KİMSEYİ GÖRMEDİK

Vali Rahmi Doğan, bugün İskenderun’da denetimlere katıldığını ifade ederek “Tüm dünyada olduğu gibi ilimizde de ülkemizde de coronavirüsle mücadele devam ediyor. Önlem konusunda bilinen tek yöntemi maske ve mesafe, gördüğüm kadarıyla İskenderun’da vatandaşlarımız bu tedbire oldukça riayet ediyorlar. Maskesiz kimseyi görmedik” dedi.

 

ÇOK YOĞUN BİR DENETİM SÜRECİNE GİRDİK

İşyerlerinin açık, ticarethanelerin çalıştığını, ekonominin çarklarının döndüğünün altını çizen Vali Doğan “Dolayısıyla bu süreci iyi idare etmemiz lazım, aksi takdirde önceki dönemler gibi istenmeyen tedbirler almak durumunda kalınabilir. Görünen o ki, vatandaşlarımız bu tedbirlere riayet ettiği müddetçe süreci bu şekilde götüreceğiz. Çok yoğun bir denetim sürecine girdik. Düğünleri, taziyeleri, işyerlerini, otelleri, lokantaları denetliyoruz. Denetimleri yaparken il valisi olarak bizzat ben başlarında bulunuyorum, kaymakamlar, belediye başkanlarımızla alanlardayız. Vatandaşlara tekrar bir hatırlatma yapıyoruz” diye konuştu.   

       MASKE MESAFE VE HİJYEN…

         Kimseye ceza kesme niyetinde olmadıklarını da vurgulayan Vali Doğan  “Nihayetinde karşımızdaki vatandaşlarımız. Hatırlatma yapıyoruz. Bu süreci iyi bir şekilde yöneteceğiz diye düşünüyoruz. İlimiz genel itibariyle bu tedbirlere riayet ediyor. Hastalık oranına bakımından da civar illere göre iyi durumdayız. Ama bu iyi durum bizi rehavete sevk etmeden tedbirlerimizi almamız lazım. Bütün arkadaşlar çok bilinçli bir şekilde hareket ediyorlar, bu denetimlerimiz bundan sonra da devam edecek. Sürekli demetim diyoruz, her gün farkı bir yerde farklı bir ilçede bu denetimleri yapmacığız. Asıl memnuniyetimiz vatandaşlarımızın alınan tedbirlere riayet etmeleri, ben buradan bütün Hataylı hemşherilerime şükranlarımı sunuyorum. Maske mesafe ve hijyen diyoruz”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, İskenderun’da, ‘Maske’, denetiminde…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı