ugur okullari - destop
Haber Detayı
12 Haziran 2020 - Cuma 12:14
 
Vali Hatay’da pozitif vaka sayısını açıkladı…
Vali Rahmi Doğan, pandemi sürecini Türkiye’nin de Hatay’ın da başarılı bir sonuçla atlattığını belirterek İdlib ve Afrin’i de içine alan toplam pozitif vaka sayısını 320 olarak açıkladı.
Yaşam Haberi
Vali Hatay’da pozitif vaka sayısını açıkladı…

Arsuz Madenli Yat Limanı, Su Sporları Merkezi ve Hatay Deniz Otobüsü (HADO) işletmesi temel atma töreninde konuşan Hatay Valisi Rahmi Doğan Türkiye Cumhuriyeti Covid-19 pandemi sürecini çok başarılı bir şekilde yürüttüğünü belirterek “Komşu ülkelere baktığımızda Türkiye’nin burada yapmış olduğu sağlık yatırımlarının, ortaya koyduğu başarının hakkını teslim etmemiz lazım. Biz, Hatay olarak da ciddi bir süreç geçirdik. Bu süreci sağlık personeliyle, içişleri ve diğer bakanlıklarımızın personelleriyle biz de başarılı bir şekilde yürüttük” dedi.

AFRİN VE İDLİB’DE VAKA YOK!

Vali Rahmi Doğan, bugün itibariyle Hatay’da pozitif çıkan vaka sayısının 320 olduğunu açıklayarak “Hatay’ın nüfusuna bakıldığında tahminimi söylüyorum en başarılı illerin başında geliyoruz. Bugün itibariyle bu rakamın içerisinde sadece Hatay değil, 4 milyon nüfuslu İdlib, bir milyon nüfuslu Afrin’in vakalarını da burada söylemek istiyorum. Afrin ve idlib de sivil vatandaşların hiçbirisinde pozitif vakaya rastlamadık. Ancak Türkiye’den oraya görev yapmaya giden polislerimiz, askerlerimizin vasıtasıyla ki bunlar da korunaklı alanlarda, mekanlarda kalıyorlar. Bunlarda çıkan pozitif vakalar var, Bu vakalar Afrin ve İdlib de 320 vakanın 150’si oradan çıktı. 120 tanesi Afrin’deki polislerimizde çıktı, 20 tanesi İdlib’deki Hava taburunda çıktı” diye konuştu.

VAKALARI SIFIRLADIK DERKEN….

Bunlarla birlikte ilaveten vaka sayısını yurtdışından Suudi Arabistan’dan gelen Hataylıların arttırdığına da işaret eden Vali Doğan “Vekillerimiz çok uğraştılar, yine bu hafta içerisinde dışişleri bakanımızı ziyaret ettiler, bizim yurt dışında, Arabistan’daki Hataylı hemşerilerimizi buraya getirme gayretleri ve çabası var. En son geçen hafta içerisinde gelen 510 kişilik kafile içerisinden 27 kişide pozitif vaka çıktı. Biz vakaları tam sıfırladık derken, yurt dışından gelenlerle birlikte bugün itibariyle 20 pozitif vakamız var. Türkiye Cumhuriyeti son yıllarda çok ciddi sağlık hizmetlerine yatırım yaptı. bu yatırımla, sağlık personelinin gayretleri ve alınan tedbirlerle birlikte çok az hasarla atlattık. Ben bu virüs salgını sonucu vefat edenlere Allahtan rahmet diliyorum. Biran önce ilimizden ve ülkemizden temizlenmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.    

  

  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Hatay’da, pozitif, vaka, sayısını, açıkladı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı