ugur okullari - destop


Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 17:58
 
Vali Doğan “Krizler fırsatlar doğurur…”
Erzin Organize Sanayi Bölgesi yatırımcılarıyla bir araya gelen Hatay Valisi Rahmi Doğan krizlerin fırsatları doğurduğuna dikkat çekerek, dolayısıyla buradan yola çıkarak yatırım yapmayı önerdi.
Ekonomi Haberi
Vali Doğan “Krizler fırsatlar doğurur…”

Adil Coşkuner/Erzin

Hatay Valisi Rahmi Doğan, bugün saat 11.30‘da Erzin Kültür Merkezi’nde Organize Sanayi Bölgesi Yatırımcıları ile toplantı gerçekleştirdi. Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Kaymakam Osman Demir, Belediye Başkanı, Ökkeş Elmasoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muhteşem Vural ve ilgili kurum müdürlerinin katıldığı toplantı öncesi Vali Doğan açıklamalarda bulundu.

İKİ PARSEL BOŞ

ANCAK TALİPLİSİ VAR

Erzin Organize Sanayi Bölgesiyle ilgili alınan yol itibariyle bugün iyi bir noktada bulunduklarını ifade eden Vali Doğan “Şu anda burası tüm yatırımcılar açısından yatırım yapılabilir hale geldi. İki hafta önce bir ihale yaptık ve boş parsellerin tahsilini gerçekleştirdik. Şuanda iki parselimiz boş ancak onları da talep eden yatırımcılar var. Büyük ihtimal onları da kısa süre içerisinde yatırımcıya tahsis edeceğiz” dedi.

KRİZLER FIRSATLAR DOĞURUR

Erzin Organize Sanayi Bölgesi’nde biran önce fabrikaların yükselmesini arzu ettiklerini kaydeden Vali Doğan “Bütün dünya ekonomik bir krizin içerisinden geçiyor Türkiye’de bunun içerisinde ama krizler fırsatları doğurur, dolayısıyla buradan yola çıkarak yatırım yapmanın uygun olacağını düşünüyorum. Burası yıllardır konuşulan olacak mı? Olmayacak mı? Tartışması yapılan bir organize sanayi bölgesiydi ama bugün görüyoruz ki burasının bu şekilde hareketlenmesi ile birlikte hem İlimiz içerisindeki yatırımcılar hem de Türkiye’nin çeşitli illerinde ki yatırımcılar buraya gelip yatırım yapmak istiyorlar. Artık buraya tamamlandı gözüyle bakıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Doğan, “Krizler, fırsatlar, doğurur…”,
Yorumlar
Haber Yazılımı