kehribar - logo yanı
Haber Detayı
06 Aralık 2020 - Pazar 20:00
 
Vali Doğan “Çift maske takıyorum”
Hatay Valisi Rahmi Doğan pandemi sürecinde gelinen noktaya işaret ederek vatandaşlardan özellikle maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını, Eş dost, akraba, aile ve ev ziyaretlerini bir süreliğine askıya alınmasını istedi.
Yaşam Haberi
Vali Doğan “Çift maske takıyorum”

Kamuoyuna başlığı altında bir açıklama yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan “Pandemi süreci boyunca Valilik olarak alınması gereken tüm tedbirleri alarak bu süreci en az hasarla atlatmak için elimizden gelen her şeyi yapmakta olduğumuza inanıyorum. Salgının başladığı ilk dönemden bu yana başarılı olduğumuz herkes tarafından bilinmektedir. Kişisel olarak pandemi kurallarına en titiz şekilde uyarak hem kendimi korumaya hem de topluma örnek olmaya çalıştım. Pandemi süresince şahsımı maskesiz gören hiç kimse olmamıştır. Şu an bile çift maske kullanarak çalışmalarımı yürütmekteyim” dedi.

 

Vali Doğan açıklamasının devamında şunları kaydetti: “İlimizde yaka sayısının çok arttığı şu günlerde toplumun önünde olan kişilere ve kanaat önderlerine de birtakım sorumluluklar düşmektedir. Salgınla mücadelemizde bizlere destek olmaları, kurallara uyarak topluma örnek olmaları, davranışları ile yol göstermeleri ve bunu gerek tavırlarıyla gerekse sosyal medya yoluyla ortaya koymaları onlardan beklentimizdir.

 

Virüsten kendimizi nasıl koruyacağımız belli. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına şahsım da dahil olmak üzere hep birlikte uyacağız ve kalabalık ortamlarda bulunmayacağız. Eş dost, akraba, aile ve ev ziyaretlerini bir süreliğine askıya alacağız. Dostlarımızın, yakınlarımızın düğün, cenaze gibi özel günlerinde eskisi gibi bir araya gelmeyeceğiz. Bir süre tebriklerimizi de taziye dileklerimizi de telefonla ileteceğiz. Zor da olsa bu fedakârlığı göstereceğiz. Herkes birbirine aynı tavsiyelerde bulunurken, tavsiye sahiplerinin bu tavsiyelere başta kendilerinin uymadığı, uyarıların lafta kaldığı da ne yazık ki aşikârdır.

 

Geldiğimiz nokta itibarıyla pandemi kurallarına sıkı sıkıya uymadığımız takdirde canımızın yanacağını ve bu süreci toplum olarak çok zor atlatacağımızı üzülerek ifade etmek durumundayım. Biz Valilik olarak alınması gereken tüm tedbirleri kademeli olarak almaya devam edeceğiz. Unutmayalım ki bu tedbirlere uyacak olan bizleriz. Bu tedbirler, hâlihazırda bizi hastalıktan koruyacak yegâne yöntemdir. Her bir vatandaşımızın başına polis veya sağlık çalışanı görevlendirme imkânının olmadığını bilerek herkesi; daha dikkatli olmaya, kurallara bizzat uymaya, uymayanlara ise mesafe koyarak tavır alıp onları ikaz etmeye, sağlık camiamıza, güvenlik güçlerimize ve bu süreçte görev alan tüm personelimize yani BİZLERE yardımcı olmaya, bu konuda sorumluluk almaya davet ediyorum.

MECBUR KALMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYALIM...”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Doğan, “Çift, maske, takıyorum”,
Yorumlar
Haber Yazılımı