ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
21 Aralık 2020 - Pazartesi 17:17
 
Vali Doğan ‘Atakaş Limanı'nın rekorunu’ paylaştı…
Hatay Valisi Rahmi Doğan İskenderun Atakaş Limanında dünyanın en büyük kuru yük gemilerinden biri olan Hamingway isimli gemiye 202.000 ton ihracat yüklemesi yapılarak rekor kırıldığını duyurdu.
Ekonomi Haberi
 Vali Doğan ‘Atakaş Limanı'nın rekorunu’ paylaştı…

İskenderun 2. Organize Sanayi Bölgesinde iki yıl önce faaliyetine başlayan, ağır tonajlı gemileri yanaşabilme dirinliğine sahip Atakaş Limanı yüksek yükleme kapasitesiyle bölgede hizmetlerini sürdürerek hem bölge, hem de ülke ekonomisine önemli katma değer kazandırmayı sürdürüyor. Limanın derinliği ve yükleme kapasetesi ağır tonajlı kuruyük gemilerini de İskenderun'a çekme başladı.     

 

Hatay Valisi Rahmi Doğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 202 bin ton ihracat yüklemesi yapan Atakaş Limanının rekor kırdığına dikkat çekti.  

Vali Rahmi Doğan paylaşımında şunları kaydetti: “İskenderun Atakaş Limanında dünyanın en büyük kuru yük taşıma kapasiteli gemilerinden biri olan Hamingway isimli gemiye 202.000 ton ihracat yüklemesi yapılmış ve rekor kırılmıştır. İskenderun Körfezinin ülkemiz ekonomisi açısından ne kadar büyük bir öneme sahip olduğu ortadadır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Vali, Doğan, ‘Atakaş, Limanı'nın, rekorunu’, paylaştı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı