kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
11 Mayıs 2022 - Çarşamba 16:17
 
Vakıflardan öğrencilere tarihi mekan turu…
İskenderun Şelale Eğitim ve Sağlık Vakfı, Hizmet Vakfı ile Ortodoks Vakfı işbirliğiyle öğrencilere bölgede bulunan Osmanlı dönemi tarihi yerler gezdirildi, bilgiler verildi.
Eğitim Haberi
Vakıflardan öğrencilere tarihi mekan turu…

Vakıflar haftası dolayısıyla üç vakfın işbirliğiyle düzenlenen etkinlikle Vakıflar Genel Müdürlüğü korumasında bulunan, bugüne kadar ayakta kalabilen, Osmanlı dönemine ait Payas ve Belen’deki Külliye öğrencilere tanıtıldı. Şelale Eğitim ve Sağlık Vakfı,  Hizmet Vakfı ve Ortodoks Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen tarihi mekanlar turuna katılan öğrenciler önce Payas külliyesini gezdi.

        Rehber eşliğinde gerçekleştirilen tarihi mekan gezisinde Payas Sokululu Mehmet Paşa Külliyesi, Cin Kalesi, Bedastan, içerisinde bin beş yüz yaşında zeytin ağacı bulunan Cami tanıtıldı. Daha sonra Belen’deki tarihi külliyeye geçildi, terasta da tura katılan öğrencilere yemek ve ikramlarda bulunuldu.

        Vakıflar Genel Müdürlüğü korumasındaki yapıların restorasyonu ve Osmanlıdan günümüze vakıfların işlevlerinin de anlatıldığı tarihi mekan gezisi öğrenciler açısından verimli geçtiği vurgulandı.   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vakıflardan, öğrencilere, tarihi, mekan, turu…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı