SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 16:55
 
Üretici, sandıkçı, ambalajcı herkesi etkileyecek
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye yönelik ambargosuyla ilgili yaşanan gelişmeler hususunda İçinde bulunduğumuz bir ekonomik kriz var. “Pandeminin yarattığı olumsuzluklar var. Dolayısıyla hiçbir pazarı kaybetme lüksümüz yok” dedi.
Siyaset Haberi
Üretici, sandıkçı, ambalajcı herkesi etkileyecek

CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, İsmet Tokdemir ve Mehmet Güzelmansur Suudi Arabistan'ın Türk mallarına uyguladığı ambargoyla ilgili açıklama yaptı. Mansuroğlu, 1 buçuk yıldır açıklamalar yaptığını söyledi.

Güzelmansur, "Duyan, dinleyen olmadı. Son kez Temmuz 2020'de iktidarı, uygulanan gizli ambargonun açık ve tam ambargoya dönüşeceği konusunda bilgilendirdim, tedbir istedim. Yine görmediler, duymadılar, yokmuş gibi davrandılar. Bu ambargonun Suudi Arabistan'ın ittifak halinde olduğu diğer ülkelere de yayılacağı konusunda tehlikeye dikkati çektim. Bugün de tam dediğim gibi Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, Tunus, Cezayir gibi ülkelerden ambargo uygulayacaklarına dair haberler geliyor ama iktidardan hala çıt çıkmıyor" diyerek şöyle devam etti:

“İçinde bulunduğumuz bir ekonomik kriz var. Pandeminin yarattığı olumsuzluklar var. Dolayısıyla hiçbir pazarı kaybetme lüksümüz yok. Ne Suudi Arabistan'ı ne diğer Orta Doğu ülkelerini ne de Afrika ve Arap ülkelerini. Bu ülkelerin vatandaşları Türk mallarını seviyor. Bizde mal ve satacak ihracatçılarımız var. Dolayısıyla bu sorun bir an önce çözülmeli. Sorun çözüme kavuşmazsa ihracatçıların iflası kaçınılmaz olur.

İflaslar sadece ihracatçıyla da sınırlı kalmaz. Çünkü ihracatın sekteye uğraması üreticileri, sandıkçıları, ambalajcıları, nakliyecileri ve daha pek çok sektörü de olumsuz etkiler. İşsizler ordusu daha da büyür. Türkiye’nin, şu an içinde bulunduğu ekonomik krizde bu sorunu çözümsüz bırakması gibi bir lüksü yok.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üretici,, sandıkçı,, ambalajcı, herkesi, etkileyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı