Haber Detayı
23 Ocak 2020 - Perşembe 10:32
 
Üretici Kadınlara Hijyen Eğitimi
Arsuz Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ve Arsuz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile hijyen eğitimi veriliyor.
Ekonomi Haberi
Üretici Kadınlara Hijyen Eğitimi

Arsuz’da kurulan Yöresel Ürünler Kadın Eli Semt Pazarı’nda gıda kökenli hizmet veren kadınlar başta olmak üzere, stand kuran tüm kadınlara Arsuz Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ve Arsuz İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğiyle kademeli olarak hijyen eğitimi veriliyor.

 Arsuz Kaymakamlığı Toplantı Salonu, Arsuz Belediyesi Karaağaç Ek Hizmet Binası ve Karaağaç Mahallesindeki Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirilen eğitimlerde özellikle halkın sağlığını tehdit eden unsurlar üzerinde duruluyor. Gıdalarda bulunması muhtemel tehlikeler, gıdaların bozulması ve bozulma nedenleri, gıda kaynaklı enfeksiyonlar ve zehirlenmeler, gıda maddelerinin depolama ve muhafazası, gıdaların hazırlanması ve işlenmesi, satışa ve tüketime sunumu gibi konular üzerinde bilgiler verildi. Eğitime katılan tüm kadınlar, sınava tabi tutulacak. Eğitim sonunda sınavı başarı ile geçen tüm kursiyerlere sertifikaları verilecek.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üretici, Kadınlara, Hijyen, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı