kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
21 Ocak 2022 - Cuma 16:39
 
Ünlü oyuncu Yurdaer Okur ‘Ran’ı sahnelendi
Türk dizi ve sinemasının önde gelen, karakter oyuncularından Yurdaer Okur’un oynadığı Nazım Hikmet Ran’ın hayatını şiirleriyle anlatan ‘Ran’ adlı tiyatro oyunu Yükseliş Koleji Konferans Salonu’nda sahnelendi.
Yaşam Haberi
Ünlü oyuncu Yurdaer Okur ‘Ran’ı sahnelendi

Yükseliş Koleji’nin sponsorluğunda ünlü oyuncu Yurdaer Okur’un sahne aldığı oyunu İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem ile Tiyatroseverler izledi.

İzleyicilerin, Nazım Hikmet Ran’ın hayatı ve şiirleri hakkında fikirler edindiği tiyatro oyunu sonrası ayakta alkışlanan Yurdaer Okur “O kocaman bir dünyayı anlatmış dizelerinde, bizim ise Nâzım Hikmet’i anlatmaya kelimelerimiz yetmez. Ama önce anlamak sonra anlatmak lazım elimizden geldiği kadar sizlere Nazım Hikmet Ran’ın hayatı ve şiirlerini anlatmaya çalıştım” dedi.

Genel Müdür Aykut Davut Öktem ise Yükseliş Koleji olarak kültür ve sanat alanında ünlü isimleri, velilerle buluşturmaya devam edeceklerini, belirterek başta ünlü oyuncu Yurdaer Okur olmak üzere ekibine ve katılım sağlayan tiyatro severlere teşekkür etti.

Yükseliş Kolejinin sponsorluğunda İskenderun’a gelen dizi ve sinemada birçok karaktere hayat veren ünlü oyuncu Yurdaer Okur ile hayranları bol bol hatıra fotoğrafları çektirmeyi de ihmal etmedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ünlü, oyuncu, Yurdaer, Okur, ‘Ran’ı, sahnelendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı