ugur okullari - destop
Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 14:43
 
Üniversite İçeresinde Stat tartışması…
İskenderun’un simgesi 5 Temmuz Stadının yerinin ‘Millet Parkı’ olarak planlanması, kentin ihtiyacı olan stadın da İSTE Üniversite Kampüsü içerinse yapılacak olması insanları ikiye bölerek tartışma konusu oldu.
Spor Haberi
Üniversite İçeresinde Stat tartışması…

İskenderun Teknik Üniversitesi içerisine yapılması planlanan şehir stadının seyircilerin giriş ve çıkışlarında sıkıntı yaratacağı vurgulanıyor. Daha önce İskenderun Demir Çelik stadında oynanan maçları izlemeye giderken yaşanan sıkıntıları taraftarlar, burada da yaşayacakları endişelerini ifade ettiler.

Türkiye’de inşa edilen ilk statlardan biri olan İskenderun şehir stadı kendine has özelliğiyle de önemli olduğuna dikkat çekilirken, kentin simgeleri arasına giren stadın yine yerinde yaşatılması gerektiğini, olmaması durumunda da Üniversite kampüsünün dışında bir alanda yapılmasını istediler.

STAT PROJESİ’NİN YERİ YANLIŞ!

Stat projesi tartışmasına İSTE öğretim üyesi Prof. Dr. Ergül Yaşar da katıldı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında şunları kaydetti: “İskenderun Sevdalısı bir akademisyen olarak yapılacak olan STAT projesi güzel, ancak proje yeri konusunda İskenderun Teknik Üniversitesi'nin kampus alanı seçilmesi yanlıştır. Burası sadece üniversitenin yararlanacağı bir alan olmayacağından çok büyük sıkıntılar olacaktır. Bu planlamalar en az 100 yıllık planlamalar olmalıdır. Günü kurtarmak yerine daha uzun vadeli plan ve projeler uygulanmalıdır. Sınırlı bir alana sahip olan KAMPÜS Stada yetersiz olacaktır. STAT projesi için daha uygun yerler tespit edilirse daha iyi olacaktır. İskenderun SEVDALISI olan sayın başkanın bu konuda titizlik göstereceğine inanıyorum. Bu konuda İskenderunluları duyarlılığa davet ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversite, İçeresinde, Stat, tartışması…,
Yorumlar
Haber Yazılımı