ugur okullari
Haber Detayı
04 Ocak 2020 - Cumartesi 19:52
 
Ülkü Ocakları İskenderun başkanı Akyürekoğlu
Ülkü Ocakları İskenderun Başkanlığına getirilen Cihan Akyürekoğlu düzenlenen törenle görevi, 4 yıldır başarıyla yürüten Bünyamin Saraçoğlu’ndan devraldı.
Siyaset Haberi
Ülkü Ocakları İskenderun başkanı Akyürekoğlu

Ülkü Ocakları binasında gerçekleştirilen nöbet değişimi görev devir teslim törenine MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Ülkü Ocakları İl Başkanı Metin Taşçı, sendika temsilcileri İskenderun Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Keskin, partililer ile ülkücüler katıldı.

MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, bugün gerçekleştirdikleri devir teslim törenine gösterilen ilgiye vurgu yaparak “Buradaki tablo Milliyetçiler ve Ülkücülerin geldiği yeri gösteriyor. Bundan çok mutluyuz” dedi.   

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül de, Bünyamin başkanın, görevini Cihan Akyürükoğlu’na devredeceğini belirterek “Görev yaptığı sürece Allah ondan razı olsun. Gücünün sonuna kadar emek verdi, çaba sarf etti ülkücü harekete katkı sunmaya çalıştı. Ben inanıyorum ki Ülkücü hareketin yanında bundan sonra da dimdik durarak ömrünün sonuna kadar Harekete, davasına hizmet edecek” diye konuştu.

 

Ülkü Ocakları İl Başkanı Metin Taşçı da, İskenderun’un başka bir teşkilat olduğuna dikkat çekerek “Biz bu daireden kopmayan, yumruğunu hep beraber vuran, eskiden görev yapmış, bugün herhangi bir makamda olmasa da bu harekete hizmet eden herkese vefa borcumuzun olduğunu biliyoruz. Bunu da her zaman icra etmeye çalışan yapıya sahibiz” şeklinde konuştu.

Dört yıl önce Ülkü Ocakları başkanlık görevini devralan Bünyamin Saraçoğlu görev süresinin dolması nedeniyle görevi Cihan Akyürekoğlu’na devretti.

 

Bünyamin Saraç da, Ülkü Başkanlığı görevini onurla devretmenin mutluluğunu, gururunu yaşadığını ifade ederek, Cihan Akyürekoğlu Başkanın her zaman bir adım gerisinde destekçisi olacağını ifade etti.

Ülkü Ocakları İskenderun Başkanı Cihan Akyürekoğlu ise, kendisini bu görev layık gören herkese teşekkür ederek, güvenlerine boşa çıkarmayacağını söyledi.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülkü, Ocakları, İskenderun, başkanı, Akyürekoğlu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı