Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 13:25
 
Ulaşlılar Osmaniye’de buluştu…
Doğu Akdeniz’de Amanos ve Toroslarda geniş bir coğrafyaya yayılan ve akrabalık ilişkilerini sürekli canlı tutan merkezi Osmaniye’de bulunan Ulaşlılar Topluluğu Yardımlaşma Derneği geleneksel buluşmalarını gerçekleştirdi.
Yaşam Haberi
 Ulaşlılar Osmaniye’de buluştu…

Adil Coşkuner/Erzin 

Her yıl ‘Göç Ateşi’ şenlikleri yapan okçuluk, Güreş, Futbol, spor etkinlikleri düzenleyen Ulaşlılar Hısım Akraba yardımlaşması adı altında Osmaniye’nin Dereli köyü Orman işletmesi odun deposu tesislerinde yemekli toplantıda bir araya geldiler.

 

Hısım akraba toplantısı Ulaşlılar Derneği Başkanı Baki Teke’nin ev sahipliğinde yapıldı. Yönetim kurulu üyesi İdriz Fizan, Osmaniye Orman İşletme Müdürü Samet Doğar, Osmaniye Türk Ocağı Başkanı Mehmet Çetinkaya, Bilal Ulaşlı, Bekir Toksoy, Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy, Gaziantep, Adana, Kahramanmaraş, İslahiye, Nurdağı, Kırıkhan, Erzin, İskenderun, Payas, Dörtyol, Kuzuculu ve Osmaniye merkezide yaşayan Ulaşlılar aileleri birlikte samimi ortamda buluştular.

 

Ulaşlılar hep birlikte yemekli etkinliğinde, kültürel konuşmalar, yöresel türküler ve şiirler okudu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin kuzeyine terörle mücadele için  ‘barış pınarı Harekatında görev alan kahraman Mehmetçik’e dua ettiler, selam gönderdiler.


 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Ulaşlılar, Osmaniye’de, buluştu…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı